وزارت توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه گزارشی درباره جوان‌ترین، پیرترین تماشاگران جام جهانی ۲۰۱۸ و بیشترین درخواست‌کنندگان پاسپورت‌های هواداری منتشر کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، جوان‌ترین هوادار جام جهانی 2018 متولد ماه ژوئن همین سال و پیرترین هوادار نیز متولد 1920 میلادی با 98 سال سن بودند.

طبق گزارش دپارتمان اطلاع‌رسانی وزارت توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه در طول دوره برگزاری دیدارهای جام جهانی 2018 فوتبال یک میلیون و هشتصد و سی هزار پاسپورت هواداری صادر شد که روس‌ها با 987 هزار درخواست در صدر این رده‌بندی جای گرفتند. هواداران فوتبال از کشورهای چین (68 هزار پاسپورت) و آمریکا (52 هزار پاسپورت) رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. هواداران فوتبال از کشورهای مکزیک، آرژانتین، برزیل، انگلیس، کلمبیا، آلمان و پرو نیز در رده‌های بعدی بیشترین درخواست‌کنندگان پاسپورت‌های هواداری قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، جوان‌ترین هوادار جام جهانی در ماه ژوئن 2018 در روسیه متولد شد.عنوان پیرترین هوادار این رقابت‌ها نیز به یک تبعه روسیه با تاریخ تولد 1920 میلادی رسید.

داشتن پاسپورت هواداری  یکی از الزام‌های تماشاگران برای ورود به ورزشگاه‌های جام جهانی 2018 و استفاده از حمل‌ونقل رایگان میان شهرهای میزبان بود. هواداران خارجی با داشتن این مدرک و بلیت بازی‌ها می‌توانستند بدون ویزا وارد روسیه شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.