صبا در فصل ۹۴_۹۵ توانست با علی دایی در لیگ برتر فوتبال کشور رتبه هفتم جدول را کسب کند و در جام شهدا نیز قهرمان شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

صبایی ها در فصل بعد با اشتباهات مدیریتی، استارت روند بد و ناکامی را تجربه کردند، بعد از رفتن دایی به سایپا، صمد مرفاوی سکان هدایت این تیم را بر عهده گرفت، صبا با هدایت مرفاوی با کسب نتایج بسیار ضعیف به لیگ یک سقوط کرد.

با شروع فصل ۹۶_۹۷ سازمان ورزش و جوانان استان قم باشگاه صبا را به مدت یک فصل به بخش خصوصی واگذار کرد، که این واگذاری به ضرر صبا تمام شد .

صبا در لیگ یک بدترین نتایج ممکن را کسب کرد، قمی ها  چهار مربی را طی یک فصل بر روی نیمکت خود دیدند، هومن افاضلی، علی فلاح دار، محمد مومنی و ناصر بختیاری زاده بومی، کا هیچ کدام از  آن ها نتوانستند با صبا نتیجه بگیرند و صبا در فاصله پنج هفته مانده به پایان مسابقات لیگ یک به لیگ دسته دوم سقوط کرد تا یک فصل بعد از سقوط از لیگ برتر با لیگ یک نیز وداع کند.

حال که زمان واگذاری به بخش خصوصی به پایان رسیده صبا وضعیت نامعلومی دارد و در زمان نقل و انتقالات هیچ خبری از اردوگاه قمی ها به گوش نمی رسد وآنها حتی سرمربی خود را انتخاب نکردند و همچنین در وضعیت نامشخص مالکیتی به سر می برند.

باید دید صبا که روزگاری با نام صبا باتری در لیگ برتر حضور داشت و ستارگان بزرگی را به فوتبال ایران معرفی کرده منحل می شود یا خیر؟

 

نویسنده:سجاد مصلحی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.