دور جدید رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال با شرایط غیرممکن آغاز می‌شود و در این بین چند تیم وضعیت مشخصی برای رقابت در این بازی‌ها ندارند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مسابقات فصل جدید لیگ دسته اول فوتبال امروز با برگزار چهار دیدار آغاز می‌شود. پس از سقوط راه آهن تهران، صبای قم و ایرانجوان بوشهر به دسته دوم، تیم‌های کارون اروندخرمشهر، استقلال جنوب و شاهین شهرداری بوشهر جواز صعود به دسته یک را کسب کردند.

لیگی که با شایعه تبانی و جنجال‌های تیم خونه به خونه و نساجی مازندران به پایان رسیده بود ظاهرا قرار است از فصل جدید هم با اتفاقات نادر آغاز شود چرا که هنوز تعداد تیم‌های شرکت کننده به طور واضح مشخص نیست.

استقلال جنوب و برق جدید شیراز امتیازشان را به تیم‌های پرسپولیس پاکدشت و قشقایی شیراز واگذار کردند و قرار است مسابقات این دو تیم را در فصل جدید مشاهده کنیم. وضعیت تیمداری نفت تهران مشخص نیست؛ طبق آخرین گفته‌های رئیس هیئت فوتبال استان، تیم تهرانی مببلغ 40 میلیارد تومان بدهی دارد که با مشخص نبودن مالک باشگاه و کادرفنی بعید به نظر می‌رسد آنها حاضر به رقابت شوند. اگر نفت در مسابقات شرکت نکند طبق حکم سازمان لیگ به دسته سوم سقوط می‌کند و لیگ با 16 تیم برگزار خواهد شد.

باشگاه خونه به خونه طی ماه‌های گذشته درگیر شکایت از باشگا نساجی بوده تا به لیگ برتر صعود کند و چند روز پیش تمرینات آنها بدون سرمربی آغاز شد. گسترش فولاد تبریز یکی دیگر از باشگاه‌هایی است که با مشکل مالکیتی همراه است و تیم تبریزی هم کادرفنی ندارد. سیروس دین محمدی پس از مذاکره با باشگاه شهرداری تبریز حاضر نشد دوباره به این تیم بپیوندد و چند روز پیش هم با حکم شهرداری این باشگاه منحل شد.

ملوان بندرانزلی امسال شرایط دشواری را از همان ابتدا با فرهاد پورغلامی آغاز می‌کند. نماینده گیلان باید طبق حکم فیفا با منفی شش امتیاز فصل را شروع کند.

به هر حال تیم‌هایی که وضعیت مشخصی داشتند امروز به مصاف هم می‌روند و برنامه آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

* ماشین‌سازی تبریز- بادران تهران - ساعت18:15، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

* اکسین البرز - فجرسپاسی شیراز، ساعت 19:30، ورزشگاه انقلاب کرج

* شاهین شهرداری بوشهر - گل‌گهر سیرجان، ساعت 20:15، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر

* کارون اروند خرمشهر - استقلال جنوب ‌تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه  نفت‌ و گاز اروندان خرمشهر

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.