تیم فوتبال السد حریف آسیایی استقلال که در روز ۲۶ شهریور میزبان آبی پوشان است، در رقابتهای داخلی قطر همچنان شکست ناپذیر است و از خط حمله آتشینی سود می برد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال السد صدرنشین رقابتهای لیگ ستارگان قطر در بازی رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میزبان استقلال تهران است. دیداری که در روز دوشنبه هفته آینده در دوحه برگزار می‌شود.

تیم قطری با شرایط مطلوبی که در لیگ ستارگان دارد مقتدرانه در صدر جدول قرار دارد. این تیم که از بازیکنان بزرگ و بین المللی بهره می‌برد در پایان هفته چهارم لیگ ستارگان با ۳ پیروزی و یک مساوی و کسب ۱۰ امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به الدحیل در صدر جدول این لیگ قرار دارد.

السد در ۴ بازی که در این مسابقات انجام داده تنها ۲ بار دروازه‌اش باز شده و این نشان از شرایط مطلوب خط دفاعی این تیم دارد. اما اوج کار تیم قطری در خط حمله آن است. یاران ژاوی در مجموع ۴ دیدار خود توانسته‌اند ۲۱ بار دروازه حریفان را باز کنند تا آماری فوق العاده از خود به جای گذاشته باشند.

السد در هفته نخست این رقابتها با نتیجه ۶ بر صفر الخریطیات را در یک بازی خارج از خانه مغلوب کرد. این تیم در هفته دوم در خانه خود موفق شد العربی را با حساب ۱۰ بر یک شکست دهد و در هفته سوم تنها بازی را پشت سر گذاشت که در آن موفق به پیروزی نشد. السد در هفته سوم در خانه خود مقابل الغرافه یک-یک متوقف شد و در هفته چهارم الشحانیه را ۴ بر صفر مغلوب کرد.

بغداد بونجاح با ۱۱ گل زده ستاره بی چون و چرای السد است. مهاجم الجزایری در بازی رفت مقابل استقلال در تهران دو بار دروازه این تیم را باز کرد تا نشان دهد خطرناک ترین مهاجم زرد پوشان است. اکرم عفیف دیگر مهاجم خطرناک السد است که وی نیز با ۶ گل زده دومین گلزن این تیم است. بونجاح و عفیف با این تعداد گل اولین و دومین گلزن برتر لیگ ستارگان هم هستند. بونجاح با همین تعداد گل بهترین گلزن فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا نیز است.

امین لکومته دروازه‌بان ۲۸ ساله و ۱۹۵ سانتی السد که دیدار رفت تیمش مقابل استقلال را به دلیل مصدومیت از دست بهترین دروازه‌بان حال حاضر لیگ ستارگان است. او در دیدارهایی که به میدان رفته تنها یکبار دروازه‌اش باز شده و بازگشت وی به چارچوب دروازه در بازی برگشت به استحکام خط دفاعی السد می افزاید.

حمید اسماعیل مدافع ۳۲ ساله السد با دریافت دو کارت زرد خشن ترین بازیکن محسوب می‌شود. اسماعیل با پیراهن شماره ۱۲ برای السد بازی می‌کند و یکی از بازیکنان ثابت این تیم است.

السد در بازی رفت در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد استقلال را در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد. بازی برگشت دو تیم از ساعت ۲۰:۳۰ روز دوشنبه ۲۶ شهریور در دوحه برگزار می‌شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.