مهدی تاج، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال ایران بر اساس آنچه مورد تایید فیفا است نباید برای ادامه فعالیتش به دنبال مدارک جانبازی باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فدراسیون فوتبال ایران در سال 1385 به دلیل اینکه عمومی بود از سوی فیفا با جریمه سختی مواجه و تعلیق شد. به دنبال این اتفاق کارگروهی از کشورمان با مدیران فیفا جلسات متعددی برپا کردند تا آیین نامه‌ای جدید را طراحی و تدوین کنند.

یکی از شروط در تدوین آیین نامه مورد نظر فیفا این بود که فدراسیون فوتبال نهادی مستقل و غیردولتی باشد‌؛ فرآیندی که پس از تدوین در نهایت در هیات دولت تصویب شد.

زمانی که کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال، اساسنامه جدید این فدراسیون را برای تصویب در هیات دولت و سپس ارائه به فدراسیون بین المللی فوتبال آماده می‌کرد، بندی را در آن قرار داد که آن را از مجموعه نهادهای دولتی خارج کرد.

ماده اول اساسنامه این فدراسیون که مصوب هیات وزیران است می گوید که این موسسه غیر دولتی است و دیگر در تعریف آن کلمه ای مبنی بر عمومی بودن ذکر نشده است. به همین دلیل نام این فدراسیون، کاملا غیر دولتی را یدک می کشد و رئیس آن را نمی توان رئیس یک مجموعه دولتی قلمداد کرد.

مهدی تاج، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال ایران بر اساس آنچه مورد تایید فیفا است نباید برای ادامه فعالیتش به دنبال مدارک جانبازی باشد و فیفا به طور حتم با فدراسیون هایی که اساسنامه تایید شده را زیر سوال می‌برند به سرعت برخورد می‌کند و آن وقت مشکلات عدیده ای برای فوتبال کشورمان رخ خواهد داد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.