کارگزار ایرانی دستگیرشده در ماجرای جنجالی فوتبال بلژیک هنوز در بازداشت است آن هم بدون این که اجازه ملاقات با خانواده و وکلایش را داشته باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از صبح روز چهارشنبه فوتبال بلژیک تحت الشعاع پرونده ای قرار گرفت که رسانه های این کشور در اقدامی عجیب به خاطر قرار گرفتن نام مجی بیات کارگزار ایرانی فعال در این فوتبال بلژیک و بالکان لقب "موجیپولی" به آن دادند. جنجال هایی بزرگ که با دستگیری بیش از 50 تا 60 چهره سرشناس شاغل در فوتبال توام بود، چهره هایی که بعضا مدیرعامل باشگاه، سرمربی، کارگزار، داور و ... در بین آنها دیده می شد.

 

نکته عجیب این ماجرا به نحوه دستگیری ها برمی گردد به خصوص در ماجرای مجی بیات و ایوان لکو سرمربی بروژ که کاوه رضایی را در اختیار دارد. هر دو مورد در حالی انجام شد که پلیس فدرال بلژیک در ساعات اولیه بامداد در تاریکی محض با شکست درب منازل آنها با اسلحه به داخل هجوم برده و با تهدید خانواده آنها را بازداشت کرد. اتفاقی که سرو صدای زیادی در رسانه های بلژیک به خصوص اروپا به راه انداخت چون نحوه دستگیری آنها با متهمان جانی و تروریست ها مقایسه شد.

 

صبح پنجشنبه وکیل موجی روی خط رادیو سراسری بلژیک به تشریح شرایط موجی پرداخت وگفت: «ساعت 5 صبح چهارشنبه ماموران پلیس که ماسک روی صورت داشتند با پُتک در را می‌شکنند و وارد خانه می‌شوند. اسلحه را روی سر همسر آقای بیات می‌گذارند (که تکان نخورد). تمام این صحنه در تاریکی محض رقم خورد. حتما می‌توانید تصور کنید چه وضعیتی برای این خانواده می‌توانسته ایجاد شود. این نوع عملیات از نظر من سنخیتی با وضعیتی که در آن هستیم ندارد. معتقدم که مبالغه شده، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید این خانواده و این بچه‌های کوچک در حالی که هیچ ارتباطی با قضیه ندارند، شوکه نشوند؟».

 

مجی بیات که نفر اول تمام اتهامات فساد فوتبال بلژیک محسوب می‌شود طی این روزها نتوانست وکیل خود را ببیند تا ساعت ٨ صبح دیروز به پلیس فدرال برده شد تا تفهیم اتهام شود ، بعد از آن قاضی می‌تواند رای اولیه خود را صادر کند.گفته می شودپروسه دستگیری او ماه‌ها طول کشید چون موبایل او توسط پلیس شنود می‌شد و در نهایت پلیس ١٠ اکتبر ۶۰ برنامه تجسسی در ٧ کشور را عملیاتی کرد که یکی از آنها دستگیری مجی بیات قدرتمندترین مدیربرنامه این روزهای فوتبال بلژیک بود.

 

 

هنوز اطلاعات خاصی از ماجرای این فساد در فوتبال بیرون نیامده است ولی اتهامات اولیه دادستانی، فعالیت در چارچوب یک سازمان جنایی، پولشویی و فساد شخصی عنوان شده است. این تحقیقات همچنان ادامه دارد و موضوع وقتی جالب است که ۴۴ تجسس فقط در بلژیک از خانه‌های مدیر باشگاه، مربی، ایجنت، وکیل، روزنامه نگار و یکسری همدست انجام شده تا عمق ماجرا بیشتر از آن چیزی باشد که پیش بینی می شد.

 

تمامی این اخبار و گزارش ها وقتی عجیب به نظر می رسد که نوک پیکان تمامی اخبار به سمت کارگزار ایرانی نشانه رفته است. مجی بیات طی 7 سال که شرکت رسمی خود در زمینه جابه جایی بازیکن را به ثبت رساند به قدرت اول فوتبال بلژیک تبدیل شد تا جایی که در تابستان 2018 از میان 20 انتقال بزرگ ژوپیرلیگ همین طور کشورهای همسایه 15 انتقال با امضا و مهر شرکت او به ثبت رسید از جمله انتقال کاوه رضایی از شارلروا به بروژ. شاید به همین خاطر هم بود که حالا با رخ دادن اتفاقات جنجالی اخیر سایر مدیربرنامه های فعال بلژیک مدام از او بد می گویند تا به اعتباری که مجی بیات به دست آورده لطمه بزنند.

 

این نکته اما از چشم ژان فیلیپ منز وکیل مجی بیات دور نماند و او در مصاحبه با سایت dlhb واقعیت های پنهان ماجرا را باز کرد.او گفت:« شاید تنها ابهام در دستگیری بیات به مسائل مالیاتی و فرارهای این چنینی بازگردد که این موضوع هم نیازی به این گونه دستگیری ها نداشت و می شد با احضاریه و اخطاریه قانونی برطرف شود اما آن چه محرز است این که ماجرای اخیر تنها سناریویی برای ضربه زدن به اعتبار مجی و شرکت زیرمجموعه اش بود که تمامی این اتفاقات در حال پیگیری از سوی یک گروه حقوقی برجسته است تا حقی از مجی بیات و خانواده اش ضایع نشود».

 

در همین حال بارت ورهاگ رئیس باشگاه بروژ که ارتباط نزدیکی با برادران بیات در سال های اخیر داشت در واکنش به تصمیمش برای ایوان لکو سرمربی کروات که 24 ساعت بازداشت بود همین طور اتفاقات اخیر گفت:« من بارها گفتم فوتبال حرفه ای بلژیک باید قوانین خاص خود را به تصویب برساند تا هم از نظر حقوقی هم از نظر مراودات مالی این گونه زیر ذره بین ارگان های قضایی و پلیسی نباشد. در خصوص ایوان لکو هم باید بگویم که حمایت باشگاه از او همچنان بر قوت خود باقی است چون او مردی صادق و با اراده نشان داده و تا جایی که شنیدم پرونده اخیر پیرامون اتفاقات رخ داده در سال 2015 است که ربطی به باشگاه بروژ ندارد».

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.