سرمربی تیم امید کشورمان گفت:تلاش می کنیم به المپیک برویم و امیدواریم که این کار را رقم بزنیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز تیم امید کشورمان درباره وضعیت این تیم گفت: نیازی نیست که حتما ارتباطی شکل بگیرد تا به هدفی برسیم. ما باید به کارهای خودمان احترام بگذاریم.

وی در خصوص این که آیا این تیم به المپیک می‌رود یا نه  افزود: ما تلاش خودمان را می‌کنیم و امیدواریم این کار را رقم بزنیم. ما البته برای آماده‌سازی زمان داریم و آماده هرگونه کاری هستیم.

*زمین هایی که ما در آنها تمرین کردیم خوب نبودند

وی در مورد شرایط تیم امید عنوان کرد: ما تمریناتمان را مدتی است که آغاز کردیم و از رفتار حرفه‌ای بازیکنان در این مدت کاملاً راضی بودم، ۲ روز دیگر از تمرینات باقی مانده، آنها به خوبی برنامه‌های خود را اجرا کردند و به توصیه‌های کادر فنی گوش دادند. باید از عملکرد آنها ابراز رضایت کنم و رفتارشان بسیار حرفه‌ای بوده است. البته انتقادم را قبلاً بیان کرده‌ام و زمین‌هایی که ما در آنها تمرین کردیم خوب نبودند.

* امیدواریم بازی هایی که خواستیم انجام شود

سرمربی تیم امید در مورد اینکه رفتار خوبی با تیم امید نمی‌شود و به نظر آن جمله که تیم امید فرزند ناخوانده است صحت دارد، تصریح کرد: امروز یک تورنمنت سه جانبه برگزار می‌کنیم که از بین نفرات حاضر در اردو هستند، این اولین اردوی ما بعد از بازی‌های آسیایی است و با کم و کاستی‌هایی روبرو بودیم، مثلاً محل اسکان ما مناسب نبود و زمین خوبی برای تمرین نداشتیم، درخواستم را به فدراسیون اعلام کرده‌ام و گفته‌ام در اردوی بعد باید همه این مسائل درست باشد، ما باید به خوبی آماده شویم تا در مرحله اول مقدماتی عملکرد خوبی داشته باشیم. نمی‌گویم معترض هستم اما از فدراسیون درخواست می‌کنم شرایط بهتری داشته باشیم. اخلالی در برنامه ما با وجود کم و کاستی‌ها به وجود نیامد و ارزیابی‌مان را از نفرات مد نظر انجام دادیم. امیدواریم تورنمنت‌هایی که درخواست دادیم و بازی‌های دوستانه‌ای که مد نظر داشتیم انجام شود چرا که برای رسیدن به آمادگی نیاز به شرایط بهتر داریم.

*در این تاریخ دو بازی دوستانه می خواستم که انجام نشد

کرانچار در مورد اینکه آیا امکانات مد نظر در اختیار تیم امید قرار می‌گیرد چرا که آنها نتوانستند در آکادمی فوتبال حضور پیدا کنند و در زمین این مجموعه به تمرین بپردازند، خاطرنشان کرد: اجازه بدهید به سوال شما از ۲ زاویه نگاه کنیم شما به اصلی‌ترین موضوع اشاره نکردید، این مسئله تدارک بازی‌های دوستانه است، در این کار جای هیچگونه توجیهی نیست، حتی قبل از اینکه به توافق نهایی برسیم من برنامه مسابقات را با توجه به تاریخ فیفا دی اعلام کردم، در این مقطع برگزاری دو مسابقه دوستانه با حریف‌های قدرتمند بین‌المللی درخواست کردم.

*از آن مربیانی نیستم که برای حریف تدارکاتی بدوم این کار مربوط به فدراسیون است

سرمربی تیم امید در مورد اینکه آیا فقط درخواست داده‌اند یا اینکه هماهنگی هم به وجود آوردند، تصریح کرد: خیر، من فقط درخواست کردم. از شهریور که از مسابقات آسیایی بازگشتیم بخشی از فدراسیون که در این مورد فعالیت می‌کند پیگیری‌های لازم را انجام داد. آنها با تیم عراق توافق کرده بودند اما به یکباره عراقی‌ها اعلام کردند نمی‌توانند به ایران بیایند و تیم خود را تشویق کنند، به شخصه از آن دسته از مربیان نیستم که به دنبال حریف تدارکاتی بدوم و بخواهم در این مورد دخالت کنم، بخش ذیربط فدراسیون امور لازم در این راستا را پیگیری می‌کند. افراد فعالی در این بخش هستند از همین حالا که ما قصد داریم اردوی بعدی را برگزار کنیم باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد و توافقات لازم انجام شود البته قول‌هایی داده شده که باید دید چه پیش می‌آید.

* هماهنگی بین ما و بزرگسالان باید از سوی نهادهای ذیربط فدراسیون انجام شود

کرانچار در ادامه خاطرنشان کرد: همیشه گفته‌ایم اولویت اول به تیم بزرگسالان اختصاص دارد، اگر قرار است کسی در اختیار دیگری باشد این تیم امید است که باید در اختیار تیم بزرگسالان باشد و عصای دست آن تیم باشد. تیم امید تیم (ب) برای بزرگسالان محسوب می‌شود. بحث هماهنگی بین من و کی‌روش نیست، هماهنگی در مورد این امور باید از مدت‌ها قبل از سوی نهادهای ذیربط فدراسیون انجام می‌شد. بخش‌هایی در فدراسیون فعالیت دارند که تدارک این امور در حوزه مسئولیت آنها است. وقتی ما برنامه خود را در اردیبهشت ماه ارائه کردیم به نظر می‌رسد این هماهنگی صورت نگرفته است، وقتی اسکان برای آکادمی به تیم بزرگسالان اختصاص می‌یابد ما برای اسکانمان باید جای دیگری را در نظر بگیریم و حالا چرا برای انتخاب مکان دیگر اقدام به موقع انجام نشده و مکانی در شأن تیم امید انتخاب نشده است این به بخش مربوطه در فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود.

* تازه فهمیدم اتاقی در پک به ما اختصاص داده اند

سرمربی تیم امید در رابطه با اینکه مدیر رسانه‌ای تیم بزرگسالان اعلام کرده برای تیم امید اتاقی در پک در نظر گرفته شده است تا مربیان در آنجا حضور یابند و کارهایشان را انجام دهند، گفت: به واسطه صحبت همین مدیر رسانه‌ای متوجه شدم چنین مکانی وجود دارد. در مورد این مجموعه تنها چیزی که به خاطرم می‌آید این است که خردادماه درخواست کردیم به همراه همکارانم به این مجموعه برویم و بازدیدی داشته باشیم که از جانب مسئولان امر ممانعت به عمل آمد چرا که گفته شد تعمیراتی در آنجا در حال انجام است و در بخشی از مجموعه کار بنایی صورت می‌گیرد اما کسی به ما نگفت چنین اتاق‌هایی برایمان در نظر گرفته شده است تا اینکه روز گذشته از طریق این مصاحبه متوجه این موضوع شدم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.