تیم بشیکتاش ترکیه موفق شد دربی استانبول را به برتری یک گله به سود خود خاتمه دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دیدار تیم های بشیکتاش و گالاتاسارای امروز در ورزشگاه مملو از تماشاگر وودافون آرنا برگزار شد. هواداران بشیکتاش استقبال بسیار خوبی از بازی داشتند و از همان ابتدا با تشویق های پرسروصدا، جو عجیبی در ورزشگاه ایجاد کرده بودند.

تیم بشیکتاش موقعیت های خوبی را در این بازی داشت اما یکی از مهم ترین موقعیت ها را فقولی در دقیقه 7 برای گالاتاسارای از دست داد. در این بازی پربرخورد 8 بازیکن کارت زرد گرفتند که از جمله آن ها ماریانو، لییاییچ، کاریوس و گری مدل بودند.

حضور بازیکنان سرشناسی چون ویدا، مدل، کوارشما، کاریوس و لییاییچ در تیم بشیکتاش و سلچوک اینان، فرناندو، فقولی، مایکون، ماریانو، ناگاتومو و موسلرا در تیم گالاتاسارای جذابیت بازی را بیشتر و بیشتر کرده بود. البته این دو تیم در جدول نیز تنها سه امتیاز اختلاف داشتند و بشیکتاش می توانست با برتری در بازی خانگی بالاتر از گالا قرار بگیرد.

در همان نیمه نخست و در دقیقه 18 بشیکتاشی ها صاحب یک پنالتی شدند لیاییچ دروازه گلر تیم ملی اروگوئه را باز کرد. موسلرا جهت توپ را به درستی تشخیص داد و حتی می توانست آن را مهار کند اما موفق به این کار نشد.

در ادامه بازی شاگردان شنول گونش بازهم فرصت گلزنی داشتند اما موفق به این کار نشدند. گالاتاساری نیز فرصت های خوبی 11 بار برای گلزنی اقدام کرد اما اکثر ضربات بی دقت بودند و کاریوس تنها 2 مرتبه مجبور به واکنش شد.

نکته جالب این بازی بیش از 800 پاسی بود که بین بازیکنان دو تیم رد و بدل شد. همچنین در این بازی پرخطا، داور 35 بار در سوت خود دمید.

بشیکتاش با این پیروزی 24 امتیازی شد و در رده سوم جدول سوپرلیگ ترکیه قرار گرفت. گالا نیز با یک رده سقوط چهارم شد. در صدر جدول بلدیه اسپور و قاسم پاشا قرار دارند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.