مشکلات مالی استقلال روند آماده سازی این تیم را با مشکل جدی روبرو کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در حال حاضر مطالبه اصلی هواداران استقلال، برپایی اردو و جذب یکی دو بازیکن خارجی است. مطالبه ای به حق که طبیعی است برای نیم فصل دوم لیگ و به خصوص لیگ قهرمانان آسیا میتواند کمک بزرگی برای آبی پوشان باشد. تا امروز البته این اتفاق نیفتاده و نه اردو قطعی شده و نه با بازیکنی جدید قراردادی امضا شده، اما سوال اصلی این است: چرا؟ با هم مروری داریم روی شرایط این روزهای استقلال.

جذب بازیکن جدید

آیا امیرحسین فتحی به عنوان نفر اول باشگاه علاقه ای به جذب بازیکن جدید ندارد ؟ آیا نمیخواهد قدرت تهاجمی تیمش افزایش یابد ؟ آیا دوست ندارد مدیریت تیمی را بر عهده داشته باشد که در نیم فصل دوم و لیگ قهرمانان مدعی باشد ؟ طبیعی است که پاسخ همه این سوالها " بله " است. هیچ باشگاهی در دنیا وجود ندارد که نخواهد بهتر شود و پیشرفت کند و هوادارانش را به آرامش برساند. استقلال هم از این قائده مسنثنی نیست اما اگر تا الان بازیکن جدید جذب نشده، بدون تردید دلایلی دارد.

اردو و تمرین

اردو و تمرین استقلال برای نیم فصل دوم هنوز قطعی نشده و اخبار مطرح شده در رسانه ها حکایت از گلایه بازیکنان برای مسایل مالی دارد. هرچقدر اردو و تمرینات دیرتر شروع شود، کار استقلال برای نیم فصل دوم سخت تر است. به خصوص حالا که استقلال تجربه تلخ نیم فصل اول را هم دارد و در نیم فصل دوم با توجه به فشردگی مسابقات و همچنین بازیهای لیگ قهرمانان، فرصت آزمون و خطا همانند نیم فصل اول وجود ندارد.

مشکلات مالی

روش های درآمدزایی در فوتبال ایران محدود است زیرا اثری از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی و راههای درآمدزایی معمول در فوتبال دنیا نیست. ارتزاق استقلال و پرسپولیس از سامانه های هواداری است و در واقع چاره ای دیگر هم وجود ندارد. وقتی در  شایعاتی که مطرح می شود میخوانیم یکی از اسپانسرهای استقلال تا سال 1401 پول خود را جلوتر به استقلال پرداخت کرده و حامی مالی اصلی آبی پوشان هم به تعدات خود عمل کرده اما همچنان مشکلات مالی پابرجا، چه کاری میتوان انجام داد؟ اگر منصف باشیم، میبینیم درآمدها محدود است و مخارج نامحدود. در واقع شرایط مالی باشگاه استقلال در حال حاضر شبیه چاهی است که هرچه در آن بریزی، پر نمیشود.

انتظار به حق هوادار

در این که هواداران استقلال به عنوان مالک اصلی باشگاه حق انتقاد و اعتراض دارد، تردیدی نیست اما  اگر به عنوان شخص سوم و بی طرف به ماجرا نگاه کنیم، بعید است باشگاه و مدیران آن به اندازه هواداران نگران و پیگیر مشکلات باشگاه نباشند زیرا امکان ندارد کسی بخواهد مدیرعامل، سرپرست، سرمربی و یا معاون باشگاهی باشد که صدای هوادارانش درآمده و روی نوار موفقیت حرکت نمیکند. آنطور که از باشگاه استقلال خبر دار شدیم و صحبت های تصمیم سازان آن را شنیدیم، در تدارک این هستند تا از هر طریق ممکن و در کوتاهترین فرصت مشکلات مالی کنونی باشگاه را برطرف کرده و آرامش را به استقلال بازگردانند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.