در سال ۱۳۸۶ پس از انحلال باشگاه فوتبال پاس تهران امتیاز این تیم را در لیگ برتر توسط پاس همدان خریداری شد، پاس همدان هم‌اکنون در لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور دارد، اما وزیر ورزش خبر از احیا پاس تهران داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر با اشاره به افتخارات گسترده تیم پاس گفت: امروز را فصلی نو در تاریخ باشگاه پاس بدانیم و هدف همه ما احیای مکتب اخلاقی پاس باشد. بدون تردید خیلی از بزرگان فوتبال ایران ریشه پاسی دارند و با کمک و تمایل نیروی انتظامی، پاس را احیا می‌کنیم و تصور می‌کنم به سرعت بتوانیم این تیم را احیا کنیم.

وی تصمیمات گذشته برای انتقال تیم های تهرانی مانند پاس اشتباه دانست و تصریح کرد: هدف از تشکیل باشگاه پاس ارتباط مردم با پلیس بود و با توجه تمایل نیروی انتظامی برای احیا مجدد پاس زمان خوبی برای همه ما فراهم شده است و به جد معتقدم پاس به‌عنوان بخشی از هویت و تاریخ ورزش و مردم ایران است و باید احیا شود.

وزیر ورزش و جوانان از داورزنی معاون قهرمانی این وزارت خواست کارگروهی با حضور مسئولان نیروی انتظامی و پیشکسوتان پاس و فدراسیون فوتبال تشکیل و امتیاز و شرایطی با رعایت مقررات برای ورود پاس به دسته یک ایجاد شود.

سلطانی‌فر افزود: من بخصوص از آقای فرکی می‌خواهم برای احیای فنی این تیم به نیروی انتظامی، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال کمک کنند. جای باشگاه پاس در ورزش کشور خالی است و من برای احیا این تیم با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی مذاکره خواهم کرد و اعتقاد دارم باشگاه پاس نه تنها در فوتبال بلکه در سایر رشته‌ها و حتی خانواده‌های نیروی انتظامی و سایر مردم و خصوصاً تیم‌های پایه می‌تواند کمک کند و بسیار موثر باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.