سازمان لیگ فوتسال با تصویب قانونی اعلام کرد بازیکن‌های ایرانی برای حضور در جام باشگاه های آسیا باید 6 ماه قبل از مسابقات قرارداد ببندند. قانونی که با توجه به برنامه لیگ به ضرر نماینده ایران در این مسابقات خواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یکی از قوانین حاشیه ‌ساز فوتسال در سال‌های اخیر، محدودیت زمانی برای بازیکنانی است که قصد حضور در جام‌باشگاه‌های آسیا را دارند. این قانون که در سال 1392 توسط سازمان لیگ فوتسال تصویب شده، سال 1394 ملغی شد تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی بتوانند در جام باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کنند، اما سازمان لیگ با توجه به گرایش بالای تیم‌های آسیایی به جذب ایرانی‌ها و متضرر شدن نماینده ایران در این مسابقات، دوباره اقدام به اجرای این قانون از سال گذشته کرد.

بر اساس این قانون، هر بازیکنی که بخواهد در جام باشگاه‌های آسیا بازی کند باید از 6 ماه قبل قراردادش را امضا کند، این درحالی است که لیگ امسال در تاریخ 16 اسفند به پایان می‌رسد و از طرفی نیز جام‌ باشگاه‌های آسیا قرار است 17 مرداد 1398 آغاز شود. بنابراین پنج ماه بین اتمام لیگ ایران و آغاز جام باشگاه‌ها فاصله می‌ماند تا به این ترتیب هیچ بازیکنی نتواند 6 ماه زودتر از مسابقات با تیمی خارجی قرارداد ببندد.

این قانون با توجه به تقویم لیگ برتر باعث می‌شود نماینده ایران در جام باشگاه‌ها نیز از گرفتن بازیکن ایرانی محروم شود. درحالی که هدف اصلی از تصویب چنین قانونی حمایت از باشگاه‌های ایرانی بود!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.