مدیر تیم ملی امید گفت: در نبود تیم ملی بزرگسالان، تمرینات و اردوی تیم امید در زمین شماره دو و ساختمان PEC برگزار شد و مشکلی از نظر تدارکاتی نداریم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مدیر تیم ملی امید فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار، پیرامون شرایط و اردوهای آتی تیم ملی امید اظهار کرد: تا شروع مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا چند مرحله دیگر، بازیکنان را دور هم جمع می‌کنیم. هدف از این اردو برگزاری بازی دوستانه با تیم‌های لیگ برتری و حفظ هماهنگی بازیکنان است.

وی درباره تعداد اردوهای تیم ملی امید با توجه به آغاز لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، گفت: دو اردوی چهار روزه و یک اردوی ۲۵ روزه خواهیم داشت. آخرین اردوی ما از ۱۲ اسفند ۹۷ تا ۷ فروردین ۹۸ برگزار می‌شود که پایان رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیاست.

مدیر تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که آیا با باشگاه‌ها برای در اختیار گرفتن بازیکنان با توجه به فشردگی مذاکرات صورت گرفته است گفت: از فشردگی مسابقات مطلع هستیم اما باید با باشگاه‌ها تعامل کنیم. خیلی مهم است که بازیکنان در اردوی آخر در دست ما باشند. ما احتیاج داریم بازیکنان را حداقل به مدت ۲۰ روز در اختیار داشته باشیم.

استیلی با تاکید بر ضرورت آماده‌سازی تیم ملی امید برای شرکت در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در نوروز ۹۸، افزود: باشگاه‌ها باید بدانند که تیم ملی امید بعد از تیم ملی بزرگسالان، اولویت نخست جامعه فوتبال است. از هر گروه یک تیم بالا می‌آید و کار ما به خاطر این موضوع سخت است.

مدیر تیم ملی درباره وضعیت مالی و تدارکاتی تیم ملی امید با توجه به کمبود منابع ارزی در فدراسیون فوتبال، خاطرنشان کرد: با همه مشکلات ارزی که گریبان‌گیر ما شده است، فدراسیون فوتبال کمک زیادی به برگزاری اردوهای ما کرده است. ما به اردن، عمان و قطر رفتیم و دو بازی هم با سوریه در کیش داشتیم. فدراسیون به برگزاری اردوها کمک کرد. تا اینجای کار تلاش کردیم برنامه‌ها را طبق روال پیش ببریم.

استیلی در واکنش به این سوال که آیا بازی‌های تدارکاتی تیم ملی با تیم‌های خارجی و اروپایی خواهد بود، یادآور شد: اگر بازی خارجی داشته باشیم، خوشحال می‌شویم. این اتفاق برای ما بهتر است. کمیته بین‌الملل مسئولیت انتخاب بازی‌ها را بر عهده دارد. آن‌ها بازی‌ها را هماهنگ می‌کنند.

وی درباره بازگشت کرانچار به ایران و رصد مسابقات لیگ برتر نیز گفت: آقای کرانچار طی چند روز آینده به ما ملحق می‌شود. او به دستیارانش مأموریت داده که مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک را رصد کنند. به طور صد درصد ما بازیکنان را رصد می‌کنیم.

استیلی درباره استفاده از زمین شماره دو کمپ تیم‌های ملی و ساختمان PEC در ماه‌های منتهی به مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: به محض این که تیم ملی از ایران خارج شد، ۱۰ روز در تهران بودیم و از زمین کمپ و ساختمان PEC هم استفاده کردیم. خدا را شکر وضعیت ما مطلوب است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.