رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد، برنامه تمام هفته‌های شانزدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده مشخص خواهد شد./ما در تلاش هستیم که جام شهدا را با بهترین کیفیت برگزار کنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی فرتاک ورزشی، غلامرضا بهروان در حاشیه برگزاری مراسم قرعه‌کشی شانزدهمین دوره لیگ برتر در جمع خبرنگاران گفت: ما سعی کردیم بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشیم. باشگاه‌ها از چند وقت پیش نگران آماده‌سازی تیم‌شان بودند. این در شرایطی بود که تیم ملی هم اردوهایی را پیش‌رو داشت که ما برای همکاری با باشگاه‌ها اردوهای تیم ملی را لغو کردیم و مسابقات لیگ را نیز دو روز زودتر آغاز خواهیم کرد تا فضا برای تغییر در برنامه مدنظرمان باز شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی که انجام دادیم هم دغدغه‌ باشگاه‌ها از بین رفت و هم از نگرانی‌های کادر فنی تیم ملی کم شد. برای تیم ملی اردوی ایتالیا در نظر گرفته شده که قرار است دو بازی تدارکاتی در این اردو انجام شود و بعد از آن تیم ملی به ایران می‌آید و با تیم ملی قطر روبه‌رو می‌شود. پس از برگزاری این بازی بلافاصله تیم ملی با پرواز اختصاصی راهی چین خواهد شد تا دومین بازی خود را در مرحله مقدماتی جام جهانی با این تیم انجام دهد. بعد از آن ما هفته پنجم لیگ برتر را پیش‌رو داریم که در 19 شهریور برگزار می‌شود، اما همین جا اعلام می‌کنم تیم‌هایی که ملی‌پوش دارند در این روز به میدان نخواهند رفت و در روزهای 20 و 21 برای آنها بازی در نظر خواهیم گرفت.

رئیس کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر درباره این که گفته می‌شود تیم‌های لیگ برتری باید بدون ملی‌پوشان خود در جام حذفی شرکت کند، عنوان کرد: در این باره لازم است توضیح دهم در این دوره از بازی‌های جام حذفی تیم‌های لیگ‌ برتری از مرحله‌ای که تیم‌ها به 32 تیم خواهند رسید راهی این بازی‌ها خواهند شد و چون با حریفان لیگ 2 و لیگ یکی بازی دارند بدون ملی‌پوشان خود به مصاف حریفان‌شان خواهند رفت. ما می‌توانیم در این مقطع برنامه‌هایی برای تیم ملی داشته باشیم. 

بهروان درباره کناره‌گیری پرسپولیس و احتمالاً تراکتورسازی از جام شهدا نیز گفت: ما در تلاش هستیم که جام شهدا را با بهترین کیفیت برگزار کنیم و با برنامه‌ریزی که انجام خواهیم داد حتماً‌ این کار را خواهیم کرد. ضمن اینکه تأکید می‌کنم تا 24 ساعت آینده و نهایتاً 48 ساعت دیگر تمام برنامه بازی‌های لیگ تا روز آخر را اعلام خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/