جام ملت های آسیا با قهرمانی تیم ملی قطر به پایان رسید . این تیم در حالی که به شدت از طرف میزبان این مسابقات به دلیل مسایل سیاسی تحت فشار بود، در نهایت شایستگی بعد ازعبورازسد تیم های مثل عربستان، کره جنوبی، امارات و ژاپن موفق به ثبت عنوانی تاریخی در فوتبال آسیا شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

یکی از ستاره های تیم ملی قطر درراه فتح عنوان قهرمانی آسیا قطعا بسام الراوی بود .

 این بازیکن اهل بغداد که در زمان کودکی به همراه خانواده اش به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور به ترک وطن شد، در دیدار با تیم ملی عراق تک گل قطر را به ثمر رساند تا رسانه های عراقی برای او و خانواده اش درحین برگزاری مسابقات حاشیه های زیادی را به راه بیندازند . بسام الراوی مدافع 21 ساله باشگاه الدحیل  بعد از اتمام جام ملت های آسیا و با یکی ازرسانه های قطری گفتگویی انجام داده است که در ادامه با هم می خوانیم :

* فکر می کنی این قهرمانی با ارزش در امارات 2019 چگونه به دست آمد؟

 ابتدا بابت این قهرمانی خدا را شکر می می کنم و معتقدم این پیروزی نقطه اوج تلاش یک تیم به معنای واقعی کلمه از مدت های قبل بود.  همچنین این قهرمانی دستاورد بزرگی برای مردم قطر به شمار می رود و ما توانستیم با کسب این عنوان اعتبار زیادی برای پرچم کشورمان و همچنین جامعه فوتبال عرب به دست بیاوریم.واقعا شبی فراموش نشدنی را در ورزشگاه زاید اسپرت تجربه  کردیم که هیچ وقت آن شب را فراموش نمی کنیم.

* تاثیر این قهرمانی را در فوتبال خودت چگونه می بینید؟

این قهرمانی انگیزه زیادی را درادامه راهی که درپیش گرفته ام به من می دهد. همچنان که افتخار بسیار بزرگی برای من محسوب می شود مسولیتم را نیز سنگین ترمی کند ومن سعی می کنم که این قهرمانی نقطه شروعی برای کسب افتخارات بیشتر به حساب آید و همان طورکه گفتم وظیفه ام را بیش از پیش می کند.

* آیا انتظار این را داشتید که چنین درخششی در جام داشته باشی؟

از شش ماه پیش فلیکس سانچز با من در مورد اهمیت پستم بسیار صحبت می کرد و می گفت که  تیم بسیار به تو وابسته است  و این موضوع باعث شده بود که بارسنگینی را روی دوش خود احساس کنم.  هر بازی که انجام می دادم سطح انتظارات هم طبیعتا ازمن بیشتر می شد. خصوصا بعد از به ثمر رساندن دو گل مقابل لبنان و عراق سطح توقعات به اوج خود رسید و در عین حال این راهم باید اضافه کنم آن دو گلی را که به ثمر رساندم باعث تقویت من از لحاظ روحی و روانی شد و خدا رو شکر که در نهایت این جام با پایانی خوش برای تیم ملی به اتمام رسید.

*بعد از دیدارباعراق تحت فشار شدیدی قرار گرفتید چگونه با آن فشار مقابله کردید ؟

 همانطور که اشاره کردید فشار زیادی از شبکه های اجتماعی وارد شده بود و تعدادی از شبکه ها که تحت تاثیر مسایل سیاسی قرارداشتند سعی می کردند که با  این حربه ما را تحت فشار قرار دهند ولی من به هیچ کدام از این حرف ها توجهی نکردم و وقتی آن مطالب را می خواندم فقط سر خود به علامت تاسف تکان می دادم.

*بعد از قهرمانی آسیا چه برنامه ای دارید؟

 ما بعد از این مسابقات باید در کوپا آمریکا به میدان برویم و این افتخار بزرگی برای فوتبال قطر به شمار می آید و من فکر می کنم قهرمانی درآسیا باعث افزایش سطح روحی و روانی تیم شده است و تمام تیم مشتاقانه منتظر حضور در این جام معتبر هستیم. ضمن  اینکه می دانیم هدف از تدارکات و حضور در همه  این دیدارها  نمایشی مقتدر در جام جهانی 2022 است که ما به عنوان میزبان قصد داریم به یک افتخار فراموش نشدنی در فوتبال قطر برسیم.

 * برای قهرمانی در این مسابقات ازچه کسی تشکرمی کنی ؟

در درجه اول ازخداوند متشکرم و دروهله بعدی از فلیکس سانچز بسیار سپاس گزارم چون همانطور که قبلا گفتم از مدت ها پیش زحمات فراوانی برای تیم متحمل شد و برای تک تک اعضای تیم در هر بازی شرح وظیفه جدایی در نظرمی گرفت. او به من انگیزه و اعتماد به نفس بسیاری داد.

* آیا نسل فعلی قطر را نسل طلایی فوتبال قطر می بینی؟

این  تیم در تمام مناطق زمین صاحب بازیکنان با ارزش وخوبی است. ما خیلی خوش شانس هستیم  که دریک تیم دریک زمان دورهم جمع شده ایم اما اعتقاد دارم قطار فوتبال قطر در حال حرکت است و من در آینده بازهم امیدوارم که بازیکنان خوبی به جمع این نسل اضافه شوند .

* حرف اخر؟

 می خواهم از تمامی طرفدران تیم قطر وهمه کسانی که برای تشویق تیم به ورزشگاه آمده بودند تشکرکنم .واقعا همه آنها نقش مهمی در کسب این قهرمانی ایفا کردند.همچنین ازتمام کسانی که در دوحه به استقبال تیم آمدند بسیار ممنونم. همچنین از تمامی مردم این کشور که اجازه دادند من به عنوان یک مهاجر در این کشور رشد کنم کمال قدردانی را می کنم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.