تیم های السد قطر و پرسپولیس ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در دقایق ابتدایی بازی بازیکنان السد توپ و میدان را در اختیار داشتند تا پرسپولیسی ها تحت فشار حملات آن ها قرار گیرند. برخلاف جریان بازی خطرناکترین موقعیت نیمه اول را پرسپولیس به دست آورد، دقیقه 8 مهدی ترابی با عبور از مدافع السد به محوطه جریمه رسید که شوت او پس از برخورد به بازیکن حریف دور شد که در ادامه با شوت بشار رسن باز هم توپ به مدافع السد برخورد کرد و در ادامه باز هم توپ به بودیمیر رسید که او هم نتوانست از موقعیت استفاده کند.

دقیقه 11 اکرم عفیف پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که شوت او پس از دفع بیرانوند به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 14 پرتاب اوت بازیکن پرسپولیس با تاثیر ماریو بودیمیر در دهانه دروازه السد به احمد نوراللهی رسید که شوت این بازیکن را سعد الشیب دفع کرد.

برای دقایقی بازی متعادل شد تا اینکه در دقیقه 27 علی علیپور از زاویه ای بسته اقدام به شوتزنی کرد که با اثر سعد الشیب توپ از کنار دروازه عبور کرد تا همچنان گلی در بازی به ثمر نرسد. دقیقه 34 روی حرکت تیمی بازیکنان السد، با ارسال اکرم عفیف از جناح راست، بغداد بونجاح در دهانه دروازه پرسپولیس صاحب توپ شد که ضربه سر این بازیکن را بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت.

 دقیقه 42 روی پرتاب اوت شجاع خلیل زاده، مدافعان السد توپ را ناقص دفع کردند تا کمال کامیابی نیا در مقابل دروازه صاحب توپ شود که توپ با اختلاف از بالای دروازه عبور کرد. دقیقه 45 روی توپ ارسالی بازیکن السد، بغداد بونجاح با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز کرد که داور آفساید وی را گرفت تا گل مردود شود. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یابد.

اولین موقعیت نیمه دوم برای تیم السد قطر به دست آمد، دقیقه 48 شوت از راه دور و محکم حامد اسماعیل را بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت. دقیقه 50 حامد اسماعیل در گوشه محوطه پرسپولیس صاحب توپ شد و با پاسی رو به بیرون توپ را به بونجاح رساند که شوت محکم این بازیکن را بیرانوند باز هم با واکنشی به موقع دفع کرد تا دروازه سرخپوشان بسته بماند.

دقیقه 52 ماریو بودیمیر در محوطه جریمه السد صاحب توپ شد که شوت زمینی این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 55 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با ارسال مهدی ترابی همراه شد که با اثر نوراللهی در دهانه دروازه، توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه عبور کرد. دقیقه 57 توپ ارسالی احمد  نوراللهی از جناح راست به علیپور رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ از بالای دروازه عبور کرد.

دقیقه 58 شوت محکم بغداد بونجاح از پشت محوطه جریمه با واکنش زیبای بیرانوند به کرنر رفت. دقیقه 65 روی پاس در عمق بودیمیر، علیپور پشت محوطه جریمه السد صاحب موقعیت خوبی شد که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 76 پدرو از پشت محوطه جریمه پرسپولیس اقدام به شوتزنی کرد که پس از برخورد به نادری توپ از کنار دروازه عبور کرد.

 دقیقه 77 روی ضدحمله پرسپولیس، بشار رسن موقعیت خوبی به دست آورد که شوت این بازیکن با واکنش سعد الشیب به کرنر رفت. دقیقه 88 روی یک ضد حمله علی علیپور با فراری خوب در آستانه تک به تک شدن با سعد الشیب بود که مدافع السد با سرعت به او رسید و توپ را دفع کرد. دقیقه 944 ضربه  ایستگاهی السد با ارسال حسن الهیدوس همراه شد که با تاثیر بازیکن السد، بونجاح در دهانه دروازه در موقعیتی مشکوک به آفساید صاحب توپ شد و دروازه را باز کرد.

ترکیب دو تیم:

السد: سعد الشیب، پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، وو یونگ، حسن الهیدوس، بغداد بونجاح، حامد اسماعیل، گابی، طارق سلمان، سالم الهاجری و اکرم عفیف

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، محمد نادری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، بشار رسن، مهدی ترابی، علی علیپور و ماریو بودیمیر

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.