تیم‌های فوتبال یوونتوس و آژاکس در دیداری حساس به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم‌های فوتبال یوونتوس و آژاکس در دیدار برگشت مرحلۀ یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با حساب 2 بر 1 به سود آژاکس به پایان رسید. ترکیب ابتدایی دو تیم در این مسابقه به شرح زیر بود:

ترکیب یوونتوس : شزنی، دی شیلیو، بونوچی، روگانی، ساندرو، امره جان، پیانیچ، ماتویدی، برناردسکی، رونالدو، دیبالا

ترکیب آژاکس : اونانا، ولتمن، ده لیخت، فن ده بیک، نرس، تادیچ، مزروعی، بلیند، شون،  فرنکی دی یونگ، زیاش

یوونتوس که از حمایت هواداران خودی بهره می‌برد، بازی را بهتر آغاز کرد. بانوی پیر فشار زیادی روی دروازۀ حریف آورد و موقعیت‌های خطرناکی را ایجاد کرد. در دقیقۀ 28 داور یک ضربه کرنر به نفع یوونتوس اعلام کرد. کریستیانو رونالدو روی سانتر ارسالی پیانیج به زیبایی دروازۀ آژاکس را باز کرد.

 پس از دریافت گل، آژاکس، توپ‌ومیدان را در اختیار گرفت و دست به بازی تهاجمی زد. در دقیقۀ 34 ون دِ بیک با یک ضربۀ دقیق توپ را به گوشۀ دروازۀ شزنی فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در ادامه بازی بیشتر در میانۀ میدان در جریان بود تا دو تیم با اندوختۀ یک گل وارد رختکن شوند.

نیمۀ دوم با حملات آژاکس آغاز شد. فشار فرزندان خدایان تمامی نداشت و گورخرها مجبور به عقب‌نشینی شدند. آلگری برای کم کردن فشار، دست به تغییراتی در ترکیب خود زد. تعویض‌های سرمربی یوونتوس تأثیر چندانی نداشت و در دقیقۀ 67 آژاکس روی یک ضربۀ کرنر به گل دوم رسید. ماتیاس دِ لیخت روی ضربه سر مهارنشدنی توانست دروازۀ بانوی پیر را باز کند.

با توجه به تساوی دو تیم در دیدار رفت، آژاکسی‌ها با این نتیجه به مرحلۀ بعد صعود می‌کردند. یوونتوس برای فرار از شکست و حذف از لیگ قهرمانان تلاش زیادی برای زدن گل انجام داد اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسید تا آژاکس راهی مرحلۀ نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان شود.

پس از حذف رئال مادرید، یوونتوس هم توسط آژاکس حذف شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.