علی لطیفی بازیکن سابق استقلال معتقد است که حضور افراد توانمند در هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای سرخابی ها تاثیرگذار است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

لطیفی در آستانه دیدار استقلال و الهلال صحبت هایش را با آنالیز نتایج و اتفاقات این فصل استقلال آغاز می کند و می گوید: به نظرم دلیل خوب نبودن استقلال در ابتدای فصل این بود که شفر هیچ وقت تیمش را نشناخت تا همین اواخر، ما هر هفته 7، 8 تغییر را در ترکیب استقلال شاهد بودیم و این کار را برای نتیجه گیری یک تیم سخت می کند. شما اگر تیم های موفق در لیگ ایران یا لیگ های دنیا را ببینید خواهید دید که هر تیم حداقل یک یا دو تغییر در ترکیب اصلی خواهد داشت نه این همه تغییر؛ شما نتیجه صحبت های من را در می توانید کاملا در دربی احساس کنید.

وی افزود: با وجود حمایت همه جانبه و همیشگی‌‌ام از شفر باید بگویم این سرمربی آلمانی فصل گذشته پس از حضور و جانشینی اش به جای علی منصوریان توانست بعد از یکی، دو بازی به ترکیب مورد نظرش برسد و همین باعث شد استقلال از شرایط بد دور شود و نتایج فوق العاده ای بگیرد؛ اما امسال در ابتدای فصل با این موضوع رو به رو نبودیم در حالی که این روزها استقلال آنطور که ما می خواهیم نتیجه می گیرد و او به ثبات نفرات رسیده است.

لطیفی در ادامه گفت: بعد از باخت در دربی که بالطبع معضلات زیادی می شود، بازی الهلال به اعتقادم یک نقطه عطف برای استقلال شد تا اعتماد به نفس از دست رفته به این تیم بازگردد. همین امر باعث شد استقلال یک تیم دیگری شود و همانطور که می دانید سیر نتیجه گیری و موفقیت هایش روزافزون شود. نظرم این است که استقلال با همین ترکیب، با همین روش و با همین استراتژی پیش برود می تواند بهترین نتیجه را کسب کند. در سال گذشته استقلال با شفر با همان استراتژی مقابل حریفان آسیایی حاضر شد که در دیدار با حریفان لیگ مسابقه می داد اما در بازی با الهلال ما یک استقلال دیگر را شاهد بودیم و یک برد اقتصادی خوب و روحیه بخش را ثبت کرد. من نظرم این است که استقلال با روحیه ای که به دست آورده در دیدار مقابل الهلال شانس زیادی برای نتیجه گیری دارد.

پیشکسوت سابق استقلال علت موفقیت این روزهای استقلال را حمایت همه جانبه هیات مدیره می داند و در خصوص سعادتمند رییس هیئت مدیره می گوید: باید به یک نکته اشاره کنم آن هم این است که فارق از تمام صحبت ها و اشاره هایمان به بحث فنی نباید شارژ روحی مسئولین باشگاه علی الخصوص حمایت و پشتیبانی رئیس هیات مدیره آقای سعادتمند را فراموش کرد چراکه ایشان با پولی فکر میکنم حدود ۱۸ میلیارد بوده که به باشگاه تزریق کردند توانستند دغدغه های مالی بازیکنان و تیم را از بین ببرند و همین آبی پوشان را یک گام برای کسب نتیجه به جلو پیش برد. بنده خبر دارم ایشان حتی ۲ زمین تمرین خیلی مناسب برای تیم فراهم کرده  اما گویا مورد استقبال مدیریت قرار نگرفته که جای تعجب دارد و خوب است که برای مردم شفاف سازی شود به نظرم امثال آقایان سعادتمند خیلی در روند نتیجه گیری این استقلال تاثیرگذار خواهند شد همانطور که فصل قبل همه دیدند حضور شخصی توانمند مثل دکتر روغنی در هیئت مدیره قرمزها چقدر مشکلات پرسپولیس را مرتفع کرد تا جایی که قرمزها فقط به فکر فوتبال بازی کردن بودند نه بی پولی و مشکلات زمین و مشکلاتی که برای تیم حاشیه سازی کند.

او شانس استقلال را برای قهرمانی در لیگ برتر نه کم می داند و نه زیاد از همین رو می گوید: من پیش از دربی با فاصله اندک استقلال و پرسپولیس شانس این تیم را برای قهرمانی خیلی زیاد می دانستم اما بعد از فاصله گرفتن این دو تیم از هم شانس مدعی شدن استقلال را برای قهرمانی کم کرده اگرچه هنوز این تیم فرصت کسب این مقام را دارد و هنوز چند هفته ای تا پایان لیگ باقی مانده است.

صحبت پایانی لطیفی به اوضاع و احوال این روزهایش برمی گردد که در توضیح می گوید: ما به همراه کل بازیکنان تیم فصل گذشته با وجود آنکه در 5 روز پایانی تیم را جمع و جور کرده بودیم و خیلی شانس بقا در لیگ دسته اول را نداشتیم توانستیم علاوه بر حفظ اکسین در جمع مدعیان با نتیجه ای خوب در جمع مدعیان صعود به لیگ برتر قرار بگیریم که شانس با ما یار نبود و نتوانستیم صعود کنیم. بعد از آن مالکان اکسین از من خواستند که بماند و تیم را عالی تر از سال گذشته ببندم که در نهایت در روزهای شروع لیگ تصمیماتشان تغییر کرد و سهم باشگاه فروخته شد و من بالاجبار مجبور به جدایی از اکسین شدم. بعد از پیشنهادات بسیاری از تیم های دیگر داشتم اما ترجیح دادم که فعلا تیمی را انتخاب نکنم تا در فصل جدید هدایت یک تیم را عهده دار باشم.

 

 

انتهای پیام/