لیورپول روز گذشته با تتها یک امتیاز اختلاف نسبت به سیتی، جام قهرمانی لیگ برتر را از دست داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 لیورپول با وجود پیروزی در 10 بازی آخر خود در لیگ، بازهم نتوانست مانع قهرمانی سیتی شود. قرمزها روز گذشته در آنفیلد با دو گل بر وولوز غلبه کردند؛ ولی این سیتی بود که با پیروزی 1-4 در زمین برایتون، قهرمانی را جشن گرفت. آنها 14 بازی آخر خود در لیگ را با برد پشت سر گذاشتند و با شایستگی جام را بالای سر بردند.

ویرژیل فن دایک، مدافع هلندی لیورپول که عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال انگلیس و نیز بهترین بازیکن سال لیگ برتر را از آن خود کرد، به اسکای اسپورتس گفت:« باید به سیتی تبریک گفت چرا که شایسته قهرمانی بودند و این عنوان را با یک امتیاز بیشتر از ما به دست آوردند. کورس قهرمانی جذابی بود و از تک تک دقایقش لذت بردم.

درماندگی و ناامیدی، شاید لغت درستی برای شرح حال الان ما باشد؛ چرا که بسیار به قهرمانی نزدیک بودیم؛ اما با کسب 97 امتیاز و شکل فوتبالی که در تمام فصل بازی کردیم، باید به خودمان بسیار بسیار افتخار کرده و احساس غرور کنیم.

نظر دیگران برایم مهم نیست. ما سخت تلاش کردیم تا در کورس بمانیم و بتوانیم قهرمان شویم؛ هرچند در نهایت سیتی با اختلافی اندک قهرمان شد و باید قبول کرد که فوتبال همین است.»

فن دایک ادامه داد:« این پایان کار ما نیست. فصل بعد قدرتمندتر باز می گردیم و تلاش خواهیم کرد عملکرد بهتری نسبت به این فصل داشته باشیم. ما برای قهرمانی بازهم می جنگیم تا این بار به دستش بیاوریم.

جایزه بهترین بازیکن لیگ؟ حاضرم همین الان جایزه را با جام قهرمانی عوض کنم. درست است که بهترین بازیکن لیگ شدم و در دفاع عملکرد خوبی داشتم ولی این بدون کمک هم تیمی هایم ممکن نبود.»

 

 

انتهای پیام/