عبدالرزاق حمدالله در پایان لیگ برتر عربستان با ۳۴ گل زده رکوردشکن ظاهر شد و آمار جالب توجهی از خود به جا گذاشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

النصر عربستان شب گذشته با برتری ۲-۱ مقابل الباطن با کسب ۷۰ امتیاز بالاتر از رقیب سنتی خود یعنی الهلال به مقام قهرمانی لیگ برتر این کشور رسید تا اینگونه در کنار الاتحاد با هشت قهرمانی در رده دوم پرافتخارترین تیم‌های این کشور قرار بگیرد.

 

اما نکته جالب توجه در این مسابقه رکوردشکنی خارق العاده مهاجم مراکشی النصر بود. عبدالرزاق حمدالله که در ابتدای این فصل با جدایی از الریان قطر به لیگ عربستان و تیم متمول شهر ریاض کوچ کرد، تا قبل از این مسابقه با ۳۲ گل آقای گلی خود را تثبیت کرده بود. اما او در ادامه با دو گلی که وارد دروازه حریف سقوط کرده خود کرد، آماری ویژه به جا گذاشت. حمدالله حالا با ۳۴ گل بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر عربستان محسوب می‌شود. آماری که پیش از این در اختیار حمزه ادریس، مهاجم تیم الاتحاد قرار داشت. او در فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ با ثبت ۳۳ گل در صدر قرار گرفت تا حالا بعد از ۲۰ سال رکوردش شکسته شود.

 

هم‌چنین گومیس فرانسوی با ۲۱ گل و عمرالسوما سوری با ۱۹ گل در رده دوم و سوم برترین گلزنان قرار گرفتند تا همه چیز در اختیار لژیونران خارجی باشد. صالح الشهری، بازیکن تیم الرائد با ثبت ۱۶ گل تنها بازیکن عربستانی حاضر در جدول گلزنان است.

انتهای پیام/