باشگاه چلسی برای لغو یا کاهش مجازاتش از سوی فیفا به دلیل عقد قراردادهای غیرقانونی، از دادگاه حکمیت در ورزشی فرجام‌خواهی کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

همان‌طور که انتظار می‌رفت و قابل پیش‌بینی بود، باشگاه چلسی نسبت به حکم در نظر گرفته شده برای این باشگاه به دلیل عقد قرارداد با بازیکنان خارجی زیر سن قانونی اعتراض کرد. فدراسیون جهانی فوتبال آبی‌های لندن را برای یک سال از خرید بازیکن جدید محروم کرده است که این محرومیت شامل دو پنجره نقل‌وانتقالات می‌شود.

باشگاه چلسی پس از ابلاغ این حکم به کمیته استیناف فیفا اعتراض کرد، اما این سازمان هم مجازات فیفا را تأیید کرد. به این ترتیب تنها شانس چلسی برای کاهش یا لغو مجازاتش اعتراض به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) بود که امروز (جمعه) این اتفاق صورت گرفت.

اعتراض به CAS تا زمان مشخص شدن نتیجه پرونده، محرومیت باشگاه چلسی را چند ماه به تعویق خواهد انداخت و این بدان معناست که حتی در صورت تأیید مجازات این باشگاه، آبی‌‌های لندن فرصت جذب بازیکن و تقویت‌ تیم‌شان را در پنجره نقل‌وانتقالات تابستان امسال خواهند داشت.

فرجام‌خواهی باشگاه چلسی در حالی صورت گرفته است که کمتر از 24 ساعت قبل هم باشگاه منچسترسیتی چنین اقدامی را در خصوص اتهامات نسبت داده شده به این قهرمان لیگ برتر انگلیس در خصوص نقض قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا انجام داده بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.