به نظر می‌رسد که جذب یک گلر شاخص و هم‌چنین چند بازیکن خارجی به اولویت اصلی ذوب‌آهن در فصل نقل و انتقالات تبدیل شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 پس از تمدید علیرضا منصوریان با ذوب‌آهن اولویت این تیم تمدید با تمام ستاره‌های ترکیب بود. اما با شروع نقل و انتقالات همه چیز بر خلاف میل کادر فنی پیش رفت. رشید مظاهری قراردادی چهار ساله با تراکتورسازی منعقد کرد و محمدرضا حسینی که پیش از این شایعاتی در خصوص رفتنش به سپاهان وجود داشت، با به تن کردن پیراهن این تیم به صورت رسمی شاگرد امیر قلعه نویی در لیگ نوزدهم شد. تا به اینجا مظاهری و حسینی جزو خروجی قطعی ذوب‌آهن قرار گرفته‌اند. از طرفی باز هم خطر جدایی بازیکن تاثیرگذار از جمع سبزپوشان وجود دارد به همین دلیل استراتژی کادر فنی و هم‌چنین مدیریت باشگاه به طور کامل برای حضور در بازار تابستانی عوض شده و باید منتظر خبرهای داغ از ذوبی‌ها باشیم.

به همین دلیل سعی داریم نگاهی اجمالی به لیست ورودی و هم‌چنین خروجی ذوب‌آهن داشته باشیم:

*خروجی احتمالی: در حال حاضر اولویت اصلی مدیریت و کادر فنی ذوب‌آهن تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی است. خواسته‌ای که وجود دارد و از طرفی باید مصالح نیز در نظر گرفته شود. به این معنی که به هر قیمتی افراد تصمیم گیرنده با قرار دادن آپشن‌های مختلف گزینه‌های مورد نظر خود را مجبور به ماندن نمی‌کنند. اکنون شایعاتی در خصوص جدایی امیر ارسلان مطهری از ذوب‌آهن و آمدنش به استقلال تهران وجود دارد. مهاجمی که در نیم فصل دوم عصای دست علیرضا منصوریان بود و گل‌های حساسی برای تیمش به ثمر رساند. هم‌چنین دیگر مهاجم این تیم یعنی کریستین اوساگونا نیز قرارداد خود را با ذوبی‌ها تمدید نکرده و در صورت عدم توافق مالی از جمع بازیکنان این تیم جدا خواهد شد.

شایعاتی در خصوص جدایی مدافعان ذوب‌آهن هم وجود دارد که بیشتر به همان شایعه نزدیک است و در نهایت نمی‌توان سرنوشتی جز تمدید قرارداد را تصور کرد. باید به این نکته اشاره که ماریون سیلوا، بازیکن برزیلی این تیم نیز در صورت پیدا شدن جایگزین بهتر به کشورش باز می‌گردد.

*تمدیدی قطعی: قاسم حدادی‌فر، هافبک با تجربه ذوب‌آهن اولین بازیکنی بود که با حضور در دفتر سعید آذری قرارداد خود را یک فصل دیگر تمدید کرد تا از جمع بازیکنان بدون قرارداد به عنوان پیشگام لقب بگیرد. این هافبک تنها بازیکنی است که به صورت قطعی تکلیف خود با تیم محبوبش را مشخص کرده است.

*ورودی احتمالی: بعد از جدایی رشید مظاهری از ذوب‌آهن کادر فنی این تیم به صورت قطعی اعلام کردند که از محمدباقر صادقی به عنوان گلر شماره یک استفاده خواهند کرد. مسئله‌ای به دور از تصور که حالا با توجه به فعل و انفعالات نقل و انتقالاتی دستخوش تغییرات شده است. با توجه به اینکه در چند روز اخیر مسئله جدایی یکی از دروازه‌بان‌های شاخص لیگ از تیمش به خبر داغی تبدیل شده، این بازیکن به گزینه اول ذوبی‌ها برای تقویت خط دروازه تبدیل شده است. موضوعی که در صورت رخ دادن یکی از انتقالات جذاب لیگ را رقم می‌زند.  

در صورت عدم توافق با اوساگونا نیز اولویت اول منصوریان و مدیریت باشگاه جذب یک مهاجم خارجی و طراز اول دیگر خواهد بود. آن‌ها در نیم فصل دوم از اعتماد به مهاجم اهل نیجریه سود زیادی بردند و حالا در صورت عدم توافق با او بر سر مسائل مالی باز هم در فکر جذب مهاجم خارجی دیگری خواهند بود. موضوعی که برای جایگزینی محمدرضا حسینی صدق می‌کند. منصوریان و آذری در هفته‌های اخیر با ستاره‌های داخلی زیادی صحبت کرده‌اند اما مبالغ پیشنهادی باعث عقب نشینی آن‌ها شده است. به همین دلیل از حالا گزینه خارجی با کیفیت برای جایگزینی حسینی در پست هافبک در نظر گرفته شده و باید دید چه نتیجه‌ای در پی خواهد داشت.

*ورودی قطعی: سه سرباز این تیم را باید جزو شانس‌های خوب کادر فنی بدانیم. دانیال اسماعیلی فر بازیکنی است که می‌تواند در چهار پست برای ذوب‌آهن بازی کند و به همین دلیل امید اول منصوریان در ترکیب خواهد بود. احسان پهلوان هم مهاجم ریز نقش و بسیار خوبی است که در صورت جدایی مطهری می‌تواند جایگزین او در خط حمله بوده و مقداری از دغدغه سرمربی خود کم کند. دیگر بازیکنی که بازگشتش به ذوب‌آهن حتمی است، مهدی مهدی پور نام دارد. هافبکی که می‌تواند در کنار قاسم حدادی فر و حمید بوحمدان قدرت خط هافبک را بالا ببرد و باعث شود منصوریان به فکر تقویت دیگر خطوط تیمش باشد.

 

انتهای پیام/