فرهادمجیدی در بین گزینه های ایرانی، در نهایت به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد.

زهره فلاح زاده؛ فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد و سرانجام اصرار حمید استیلی، مدیر تیم‌ امید مبنی بر اینکه فدراسیون به جای گزینه‌های پیشنهادی همچون تارتار، چمنیان و ویسی، فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کند، نتیجه داد. البته فرهاد (به‌خاطر مسائل سیاسی و خارج از بحث) مورد تأیید کمیته المپیک و وزارت نیست و آنها راضی به مذاکره مدیر تیم امید با مجیدی نبودند، چرا که به زعم آنها بدون اطلاع و هماهنگی با این دو نهاد مذاکره انجام شده بود؛ بهانه‌ای که بعد از اظهارنظر تاج علیه دولت حالا بیشتر هم شاهدش خواهیم بود.

از طرفی اگر کمیته ملی المپیک هم راضی شود، برای اینکه مربی آبی‌ها به تیم امید برود نیاز به امضای قطع همکاری او با استقلال توسط امیرحسین فتحی است و‌ به نظر می‌رسد باشگاه استقلال هم مشکلی از این بابت نداشته باشد.

البته از آنجا که مجیدی تمام زورش را زد تا در استقلال همچنان به عنوان سرمربی باقی بماند و حتی در این باره با معاون و... هم به مشکل خورد و از پیشکسوتانی که به او‌ پشت کردند دلخور بود‌ و مدام در مصاحبه‌ها و صفحه اینستاگرامش این نکته «تنها بودن» را تاکید می‌کرد‌، مشخص است به امید جواب مثبت می‌دهد، چرا که با مسجل شدن حضور استراماچونی در استقلال، فرهاد ناامیدتر از همیشه باید دور نشستن روی نیمکت استقلال به عنوان نفر اول را خط می‌کشید و به رویای خود در استقلال پایان می‌داد.

استراماچونی ایتالیایی قرار است با خودش 3-2 مربی بیاورد و این یعنی فرهاد گزینه اول برای دستیاری نخواهد بود، بنابراین بعید بود که فرهاد همچنان کارش را در استقلال ولو به عنوان دستیار دوم یا سوم ادامه دهد. این‌ دلایل باعث شد مجیدی به سمت در خروجی استقلال و در ورودی تیم امید نزدیک‌تر شود. البته خیلی‌ها معتقدند حضور او روی نیمکت تیم امیدی که نیم‌قرن نتوانسته با مربیان باتجربه‌ و با سابقه‌تر به المپیک برود، تصمیم عجولانه‌ای بوده و این تیم بعید است با فرهاد جوان و کم‌تجربه به این مهم دست پیدا کند.

در واقع آنها بر این باورند که عدم نتیجه‌گیری مجیدی و بازماندن تیم امید از المپیک، با پایان دوران مربیگری فرهاد همراه خواهد شد و او در ابتدای ورود به این حرفه کارنامه خود را سیاه می کند.

به هرحال تیم امید در موقعیت حساسی قرار دارد. کرانچار به هر ترتیبی که بود توانست تیم امید را به مرحله نهایی مقدماتی المپیک برساند اما نتایج این مربی برای فدراسیون‌نشین‌ها راضی‌کننده نبود و در نهایت مجبور به اخراج مرد کروات شدند. با این شرایط و سطح انتظار آیا حضور فرهاد در تیم امید منجر به کسب نتایج بهتر و صعود به المپیک می‌شود؟

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.