باشگاه الغرافه قطر با اعلام برکناری سرمربی فرانسوی خودش اسلویسا یانکوویچ را به‌عنوان سرمربی خود معرفی کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم فوتبال الغرافه قطر پس از برکناری گورکوف فرانسوی ساعتی قبل با انتشار توئیتی در حساب‌رسمی خودش "اسلویسا یانکوویچ "را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کرد.

الغرافه پس‌ازاینکه در پایان لیگ ستارگان قطر به جایگاهی بهتراز هشتم دست نیافت تصمیمی گرفت این مربی اهل صربستان را با عقد قراردادی دوساله به خدمت خود دربیاورد.

 یانکوویچ 540 ساله در طی دوران بازی خود 64 بازی ملی برای تیم یوگوسلاوی سابق به میدان رفته است و در طی این تعداد بازی موفق شده است 10 گل را برای تیم ملی کشورش به ثمر برساند. او همچنین د عرصه باشگاهی در تیم‌های معتبری مثل پارتیزان بلگراد (62) رئال اویدو (62) تنه ریف (123) دیپورتیو لاکرونیا (23) و همچنین چلسی (39) به میدان رفته و در سال 2004 با لباس مورسیا از فوتبال خداحافظی کرده است.

یانکوویچ دوران مربی‌گری خود را سه سال بعد از خداحافظی با هدایت پارتیزان بلگراد آغاز کرد و تا به امروز نیمکت تیم‌های لفسکی صوفیه، هرکولس، واتفورد، مکابی تلاویورا تجربه کرده است. یانکوویچ قبل از پیوستنش به الغرافه نیز از سال 2015- 2018 هدایت تیم فوتبال فولهام را بر عهده داشته است که نتایج خوبی را به همراه این تیم در چمپیونزشیپ انگلستان کسب نکرد.

 گفتنی است مهدی طارمی مهاجم ملی‌پوش تیم ایران در این باشگاه حضور داشت که در پایان این فصل قرا داداش با این تیم به پایان رسید.

01413456

انتهای پیام/