در حال حاضر شش تیم در رده‌های مختلف ملی در محل آکادمی ملی فوتبال حضور دارند و تمرینات خود را بدون مشکل دنبال می‌کنند و این یعنی زندگی مسالمت آمیز تیم‌های ملی در کنار یکدیگر.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیرماه 98 شاید از مهمترین و شلوغ‌ترین ماه‌های فوتبال ایران برای فدراسیون فوتبال است. با اینکه مسابقات باشگاهی برگزار نمی‌شود و فیفادی هم نیست، اما برگزاری تمرینات همزمان تیم‌های مختلف در آکادمی ملی فوتبال، روزهای شلوغی را برای فدراسیون فوتبال رقم زده است، روزهایی که شش تیم ملی در رده‌ها و رشته‌های مختلف به صورت همزمان در آکادمی ملی فوتبال تمرین می‌کنند، بدون اینکه کوچک‌ترین مشکلی ایجاد شود.

در حال حاضر تیم ملی بزرگسالان با هدایت مارک ویلموتس از روز گذشته تمرینات خود را در زمین شماره دوی آکادمی ملی فوتبال آغاز کرده و اردوی این تیم نیز در هتل آکادمی برپا شده است. تیم فوتبال امید که فرهاد مجیدی سرمربی‌اش است، در هتل المپیک اردو زده و در زمین شماره یک آکادمی ملی فوتبال تمرین می‌کند. تیم جوانان کشورمان که سه مرحله اردو با حضور 77 بازیکن دارد، در مهمانسرای آکادمی ملی فوتبال اردو زده است و از امکانات آکادمی ملی فوتبال بدون تداخل با دو تیم دیگر استفاده می‌کند. این در شرایطی است که تیم ملی فوتبال ساحلی نیز در مهمانسرا اردوی خود را برپا کرده و از امکانات آکادمی استفاده می‌کند. تیم ملی فوتسال هم تا روز گذشته در هتل هما حضور داشت و تیم فوتبال نوجوانان با توجه به کمبود ظرفیت اقامتی در آکادمی، در مجموعه یزادن اردو برپا کرده است، اما در آکادمی ملی فوتبال تمرینات خود را دنبال می‌کند.

تیم‌های ملی فوتبال در شرایطی کنار هم تمرین می‌کنند که تمرینات آنها نیز تقریباً به صورت همزمان در آکادمی برگزار می‌شود. این تداخل البته هیچ چالشی به وجود نیاورده و تمام تیم‌ها با برنامه‌ریزی مشخص از امکانات آکادمی ملی فوتبال استفاده می‌کنند، اتفاقی که شاید پیش از این بسیار محال یا سخت بود، اما آغاز تمرینات همزمان تیم‌های ملی مختلف نشان داد تیم‌های ملی می‌توانند بسیار مسالمت‌آمیز کنار هم حضور داشته باشند، آنهم در شرایطی که نه بازیکنان گلایه‌ای داشته باشند و نه مربیان علیه مربی تیم‌های دیگر در رده‌های دیگر صحبتی کنند.

نکته جالب در همزمانی تمرینات تیم‌های مختلف ملی در آکادمی ملی فوتبال، تعامل میان مربیان بوده که بیشتر شده است. به طور مثال با اینکه فوتسال و فوتبال ساحلی نیازمند هماهنگی با فوتبال نبوده و رشته متفاوتی هستند، اما مارک ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال، در روز اول اردو در تمرینات این تیم‌ها نیز حضور پیدا کرد تا از نزدیک شرایط آنها را نیز بررسی کند.

تیم‌های ملی مختلف در حال حاضر به صورت همزمان از امکانات پِک هم استفاده می‌کنند و سرمربیان همه‌ی تیم‌ها در اتاق کارشان در مجموعه پِک حضور دارند، بدون اینکه این ساختمان آکادمی ملی فوتبال فقط مورد استفاده یک تیم قرار بگیرد. جمیع این اتفاقات نشان می‌دهد که ظاهراً آرامش به تیم‌های ملی بازگشته است و باید امیدوار باشیم که این اتفاق ادامه‌دار باشد و همچنان همکاری میان تیم‌های ملی بیشتر از قبل شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.