تیم های پاری سن ژرمن و رئال مادرید در دیدار اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم خواهد رفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ساعت۰ ۳ /۲۳چهارشنبه شب مورخه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۸ شاگردان توماس توخل آلمانی درتیم‌ پی .اس.جی در ورزشگاه پارک دو‌پرنس پاریس ،پذیرای کهکشانی های سابق زیزو مربی فرانسوی سپید پوشان مادرید خواهند بود.

این دیدار ازگروه A و از هفته اول لیگ قهرمانان اروپا درحالی برگزار میشود که بیشتر کارشناسان فوتبال اروپا، این دوتیم را شانس اول صعود از این گروه قلمداد می کنند.

شاگردان توخل مربی خوشفکر آلمانی که  تاکنون چون اسلافش نتوانسته این تیم متمول پاریسی را به مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا سوق دهد ،درفصل جاری نیز کاری بسیار سخت ودشوار درپیش و روی دارد.پاری سن ژرمن در چندفصل اخیر چمپیونزلیگ، به شکل دراماتیکی درمراحل حذفی ،ازگردونه رقابت ها کنار رفته است.چنانچه این تیم پاریسی درفصل جاری لیگ قهرمانان ،نتواند انتظارات وتوقعات مدیران متمول قطری خود را برآورده کند،یقینا ناصر الخلیفی مالک این باشگاه، تصمیمات دیگری را خواهد گرفت که ممکن است به بهای واگذاری این تیم پرستاره،اما فاقد انسجام و ثبات تیمی بینجامد. پی اس جی درآخرین دیدار خود در لوشامپیونه با سوپر گل نیمار ،توانست استراسبورگ را شکست دهد تا به وضعیت خود در لیگ داخلی اش سروسامانی ببخشد و خود را آماده جدالی سنگین با شاگردان زیزو کند.غیبت امباپه و‌کاوانی به علت مصدومیت و محرومیت نیمار تاحدود زیادی خط حمله پی اس جی را کم اثر خواهد کرد.اما قرار گرفتن ایکاردی و دی ماریا در ترکیب تیم پاریسی می تواند  خط دفاعی رئال مادرید را تا حدود زیادی آزار دهد.

در آنسوی زمین شاگردان زیدان درقواره مادریستا قرار دارند که پس از مغلوب کردن لوانته خود را به رده سوم لالیگا رسانده اند.

این روزها خط دفاعی و دفاع تیمی و کلا ساختار دفاعی رئال مادرید به پاشنه آشیل آنها تبدیل شده است.راموس و یارانش به هیچ تیمی نه نمی گویند.مصدومیت های پیاپی ،عدم ثبات درترکیب و شکل وشیوه بازی رئال مادرید توسط مربیان حریف، باعث شده که بازی تیم زیدان قابل پیش بینی شود.

رئالی های مادرید فضاهای بسیاری را در خطوط عرضی و طولی زمین و بویژه بین خطوط را، بسادگی به حریفان می دهند و ازطرفی بخوبی ازتاکتیک تاثیرگذار پرسینگ در بسیاری از دقایق بازی استفاده نمی کنند،تا بدین ترتیب تیم های حریف براحتی به دروازه آنها نزدیک شوند.

ضعف این روزهای کروس در توپگیری و عدم پوشش کناره سمت چپ و همچنین عدم پوشش حفره های خالی جلوی مدافعین رئال توسط کاسیمیرو،یکی از دلایل عدم موفقیت رئالی ها  در بسته نگه داشتن دروازه شان بشمار می رود و مزید برآن ،ضعف دومدافع کناری(دو فول بک که بیشتر نقش وینگ بک را بازی می کنند) در کارهای دفاعی نیز عامل مهم دیگری در رقم خوردن چنین مشکلاتی در فرو پاشی دروازه کورتووا بشمار می رود. هنوز طراوت و شادابی گذشته در طول نود دقیقه، در بازی رئال مادرید را نمی بینیم .آنها به سرعت اشباع میشوند و تمرکزشان را سریعا ازدست می دهند و به تیمی معمولی تبدیل میشوند.شاگردان زیزو که پرافتخارترین تیم این رقابت ها محسوب میشوند و خود متبحر در فتح چنین رقابت هایی محسوب میشوند،در فصل گذشته توسط آژاکس غافلگیر شدند و‌ خیلی زود درمرحله یک هشتم نهایی ازگردونه رقابت ها خارج‌ شدند.

آیا زیدان درفصل جاری عزم خود را جزم کرده است تا یک بار دیگر رئال مادرید را به مدعی اصلی لیگ قهرمانان تبدیل کند؟خواهیم دید.

امین یزدانی

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.