تیم های تورینو و یوونتوس در هفته یازدهم سری آ ایتالیا به نبرد خواهند پرداخت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

داربی تورین، که بین دو باشگاه یوونتوس و تورینو برگزار میشود،نخستین و قدیمی ترین داربی تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب میشود.

 این دیدار به علت قرار گرفتن بنای تاریخی موله آنتونلیانا در شهر شمالی تورین، به دربی دلا موله در فوتبال ایتالیا و جهان شهرت پیدا کرده‌است.

داربی دلا موله را امشب تیم تورینو در ورزشگاه المپیک تورین،میزبانی خواهد کرد.

شاگردان ماتزاری که فصل جاری را برخلاف فصل گذشته،تا اینجای کار خوب سپری نکرده اند،باید به مصاف یوونتوسی برود که با ۲۶ امتیاز و تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به اینتر ،صدرجدول را دراختیار دارد.یووه درچند بازی اخیر با نتایج ناپلئونی برنده از زمین خارج شده و قطعا بازی سخت ودشواری را مقابل تورینوی سخت کوش درپیش دارد.

شاگردان ساری که کم کم خود را با فلسفه اش تطبیق داده اند،بشدت ازسوی اینتر کونته تحت تعقیب قرار دارد.گورخرها بخوبی می دانند با کمترین لغزش،صدای نفس ها اینتر را درنزدیکی خود احساس می کنند.

شاگردان‌ ماتزاری که همواره خط دفاعی تیمش را با سه نفر راهی زمین می کند،با ۱۱ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد.آنها چند شب پیش  با ۴,گل مقابل لاتزیو تحقیر شدند و‌چنانچه این دیدار را به رقیب سنتی‌وکلاسیک خود واگذار کنند،به منطقه سقوط نزدیک میشوند. والتر ماتزاری به زوج بلوتی و زازا درخط حمله بسیار امیدوار است و ازسویی سیمیونه وردی بازیکن تاثیرگذار آنها می تواند مکمل بسیار خوبی برای این زوج باشد. ازطرفی سریگو دروازبان ملی پوش تورینو می تواند، نقش مهمی در ترکیب تورینو که به گراناتا(ارغوانی ها )معروفند ، درون دروازه،ایفا کند.

داربی تورین همواره ازجذابیت ، زیبایی و حساسیت ویژه ای برخوردار است و جدول رده بندی هیچ نقشی در کیفیت آن نقشی ندارد،زیرا داربی ها همواره ازچنین ویژگی هایی برخوردارند. داربی ها در جهان،به بازی های خاص شهره اند،بنابراین هواداران بیشماری راهی ورزشگاه ها و پای گیرنده های تلویزیونی می کشاند.

تقابل رونالدو،دیبالا و هیگواین وخط دفاعی تورینو دیدنی و آموزشی خواهد بود.

امین یزدانی

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.