سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران در آستانه آغاز مسابقات مقدماتی جوانان آسیا به همراه دو مربی دیگر در نشست خبری حضور یافت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نشست خبری سرمربیان تیم‌های زیر 19 سال ایران، قرقیزستان و امارات ظهر امروز (سه‌شنبه) در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار شد. سرمربی تیم نپال به دلیل برنامه پروازی این تیم به ایران، نتوانست در این نشست خبری حاضر شود.

نیکیتین ایگور، سرمربی تیم قرقیزستان در این نشست خبری گفت: در گروه بسیار سختی هستیم و تیم‌های قدرتمندی در گروه حضور دارند. چون هنوز بازی‌ها شروع نشده  همه تیم‌ها در یک سطح هستند. بعد از برگزاری بازی‌های اول سطح تیم‌ها مشخص می‌شود که به لحاظ تاکتیکی و فیزیکی چگونه است و کدام تیم‌ها شانس صعود دارند.

وی درباره شانس قرقزستان برای صعود از این گروه خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید فوتبال در قرقیزستان چند سالی است که حرفه‌ای و برنامه‌ریزی از فوتبال پایه شروع شده است. به عنوان مربی روس برای فوتبال قرقیزستان احترام قائلم و استعدادهای خوبی خود را در فوتبال قرقیزستان معرفی کرده‌اند. پایه فوتبال قرقیزستان به درستی چیده شده و نمی‌توان گفت از این گروه 4 تیمی فقط ایران و امارات شانس دارند و ما و نپال هم شانس خواهیم داشت. برای صعود تلاش می‌کنیم و فوتبال قرقیزستان در رده بزرگسالان و در جام ملت‌های آسیا نیز شانس عملکرد خوبی داشت و اینجا هم شانس زیادی داریم.

فردو میلین، سرمربی تیم امارات نیز اظهار داشت: گروه جذابی است و همه تیم‌ها شانس صعود دارند. همه تیم‌ها برای این تلاش خواهند کرد که صعود کنند و برای مسابقات قهرمانی انتخاب شوند. ما هم برای این موفقیت تلاش می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه امارات و ایران شانس بیشتری برای صعود دارند، گفت: این دیدگاه درستی نیست که فقط امارات و ایران شانس صعود دارند. فوتبال پیشرفت چشمگیری داشته، همانطور که در چمپیونز لیگ می‌بینید تیم‌های کوچک هم پیشرفت کرده‌اند. باید به قرقیزستان و نپال هم احترام بگذاریم و به نظرم هر 4 تیم شانس صعود دارند.

اکبر پورموسوی، سرمربی تیم جوانان ایران نیز گفت: ابتدا از رسانه‌ها بابت حمایت از تیم جوانان تشکر می‌کنم و به هر سه تیم میهمان خوش آمد می‌گویم و امیدوارم در کشور صلح‌دوست ایران، اقامت خوبی داشته باشند.‌ همانطور که همکارانم گفتند، قبل از شروع بازی‌ها شانس همه تیم‌ها برابر است و تا مسابقات شروع نشده نمی‌توان چیزی گفت، اما با برگزاری بازی اول 40-30 درصد تکلیف مسابقات مشخص می‌شود. تیم ما همانطور که در بازی‌های تدارکاتی عملکرد خوبی داشت، در این مسابقات هم تلاش می‌کند بهترین نتایج را کسب کند.

وی درباره نحوه آماده سازی تیمش تصریح کرد: صد درصد از تدارکات تیم راضی هستم و بیش از 20 بازی تدارکاتی داشتیم و دو اردوی خارجی هم برگزار کردیم. شاید اگر زمان اجازه می‌داد می‌توانستیم روی نقاط ضعف و قوت‌مان بیشتر کار کنیم.

سرمربی تیم جوانان کشورمان در خصوص اینکه گفته است اگر ایران از این گروه با حضور امارات صعود کند می‌تواند جز 4 تیم پایانی باشد و به جام جهانی صعود کند، گفت: پنج بازی آخر امارات و قرقیزستان را نگاه کرده‌ایم‌. اگر از این گروه صعود کنیم، راه هموار می‌شود. چون امارات حریف جدی ماست و با توجه به سوابقی که دارد، اگر بتوانیم آنها را شکست دهیم، می‌توانیم جزو 4 تیم پایانی باشیم، چرا که در گروه سختی قرار داریم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.