فرانک لمپارد می‌گوید چلسی که با تیمی جوان موفق شده یکی از صدرنشینان لیگ‌برتر شود در حال سنت‌شکنی در فوتبال انگلیس است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هیچکس انتظار نداشت چلسی امسال درحالیکه از حضور در بازار نقل و انتقالات محروم بود با تیمی بسیار جوان و بازیکنانی ناآشنا بتواند با هدایت فرانک لمپارد نمایشهای موفقی داشته و به جمع بزرگان صدرنشین لیگ برتر راه یابد اما این اتفاق افتاد و حالا لمپارد از این می‌گوید که چلسی امسال در حال سنت‌شکنی در فوتبال انگلیس است.

وقتی چلسی در طول تابستان با دو پنجره محرومیت از حضور در بازار نقل و انتقالات روبرو شد و مربی‌اش مائوریتزیو ساری با ترک این تیم راهی یوونتوس شد، بسیاری از هواداران چلسی آینده‌ای تاریک در برابر خود می‌دیدند. اما با ورود لمپارد که یکی از اسطوره‌های باشگاه است، ورق به نفع آبی‌های لندن برگشت.

لمپارد با اشاره به موفقیت غیرمنتظره چلسی در فصل جاری گفت:" من این فصل از خیلی جهات از خودمان راضی هستم. می‌شود گفت که ما در حال سنت‌شکنی هستیم. ولی در فوتبال شما اگر دائما مراقب نباشید و از هر بازی درس نگیرید و رو به جلو حرکت نکنید، خیلی راحت سقوط می‌کنید. سوال ما حالا این است که وقتی به پیروزی عادت کرده‌ایم، اگر یک بازی ببازیم می‌توانیم شکست را مدیریت کنیم یا ضربه سنگینی خواهیم خورد؟ این یک هشدار برای همه ما است".

لمپارد با اشاره به شکست تیمش مقابل چلسی بعد از چند پیروزی شیرین گفت:" بعد از شکست مقابل منچسترسیتی، در رختکن چلسی فضایی حاکم بود که نشان می‌داد بازیکنان ما خیلی ناراحت و ناامید شده‌اند. البته می‌شد حدس زد که تیمی که باخته مسلما ناراحت است ولی من فکر می‌کردم علت ناراحتی بیش از حد بازیکنان ما این است که از خودشان خیلی انتظار داشتند. آنها دچار اعتماد به نفس زیادی شده بودند و فکر می‌کردند حتما سیتی را در خانه‌اش شکست خواهیم داد. برای همین من وقتی شاهد ناراحتی و ناامیدی‌شان شدم خوشحال شدم چرا که این در آینده به نفع ما خواهد بود و جلوی اعتماد به نفس بیش از حد را می‌گیرد".

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.