در روزهایی که خبر پایان همکاری فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس به گوش می رسید این مربی بلژیکی با انتشار دو توئیت به این ماجرا رنگ واقعیت بخشید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

توئیت های مارک ویلموتس همانطور که انتظار می رفت جنجالی شد. او فدراسیون فوتبال ایران را به اجرا نکردن تعهداتش در قبال او و دستیارانش متهم و اعلام کرده است که این ماجرا را در محاکم قضایی پیگیری می کند. موضوعی که البته با توجه به نتایجی که او با تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی به دست آورده است با کامنت های زیادی از سوی کاربران ایرانی و خارجی قرار گرفت.

 

لطفا به خانه برگرد

توئیت های مارک ویلموتس به این شرح است: "شایعات متعددی از زبان خبرگزاری‌های ایرانی به گوش من رسیده که هیچ کدام از آنها صحت ندارد. حقیقت این است که وضعیتی غیرقابل تحمل برای من و دستیارانم به دلیل نقض تعهدات توسط فدراسیون فوتبال ایران ایجاد شده است. این موضوع توسط وکلای من در حال پیگیری است و فعلا قصد توضیح بیشتری در این مورد ندارم."

اما کامنت گذارانی که اکثر آن ها ایرانی هستند این توجیه ویلموتس را قبول ندارند. آن ها نتایج ویلموتس و عدم حضورش در ایران و این توئیت را به نقد می کشند. یکی از کاربران در پاسخ به توئیت نوشته است:"شما بهتر است بگویید که برای این تیم چه کار یا کارهایی انجام داده اید؟"

کاربردیگری نوشته :" این توجیه مناسبی برای عدم پایبندی به قرارداد نیست." کابردیگری که از هواداران کارلوس کی روش است در پاسخ به این توئیت می گوید:"شما نتیجه 8 سال را فقط در دوماه از دست دادید. این یک وضعیت غیرقابل تحمل است.بیایید صادق باشید؛ تیم بزرگتر از توانایی شما است. خوش آمدید" دیگری نوشته است:" من به آنچه مطبوعات می گویند اهمیتی نمی دهم اما هنوز درک نکرده ام که چرا بعد از بازی با عراق همراه تیم به ایران نیامدید؟"

کاربر دیگری در پاسخ به توئیت ویلموتس نوشته است:" شما یک جوک هستید. اقدامات قوی تر از کلمه ها هستند. رفتار شما نشان می دهد که صعود به جام جهانی در اولویت برنامه هایت نیست. به سیاست برگرد."

یکی از کاربران نیز می گوید:" طبیعی است که بعد از این دو شکست نگران باشید! بعد از برد 14 بر صفر همه چیز خوب بود. قبل از اینکه به ایران بازگردی بابت این شکست هایی که تا به حال از تیم ملی به یاد نداریم منتظر عذرخواهی ات هستیم."

کاربری معتقد است که سرمربی بلژیکی با این حرف ها آرامش تیم را مختل می کند. یکی دیگر می گوید:" از بین بردن تیمی که کی روش ساخته بود استعداد زیادی می خواهد. تیمی که در جام جهانی درخشید را نابود کردید. " یک کابرد دیگر نوشته:" فقط شانزده ماه پیش ما بهترین تیم قاره آفریقا را شکست دادیم . برابر قهرمانان اروپا که بهترین بازیکنان دنیا را دارند یک مساوی و یک شکست یک بر صفر داشتیم."

کاربر ایرانی دیگری نوشته است:" برای مربی بودن در اینجا باید روحیه جنگندگی داشته باشی و از لباس تیم تا زمین تمرین و ... (روحیه ای بالا قوی مثل کیروش و استراماچونی عزیز )را خودت تهیه کنی. شما انگیزه لازم رو واسه مربی بودن تو ایران ندارید. البته جانشین شما هم کارنامه قشنگی نداره و به نظرم باعث افت هر چه بیشتر تیم میشه(منظور این کاربر به انتخاب احتمالی برانکوایوانکوویچ است. از دیگر توئیت ها می توان به این ها اشاره کرد:" ما هواداران فوتبال می خواهیم شما استعفا بدهید. چون شما نمی خواهید با فوتبال ایران همکاری کنید."  

اما یک کاربر افریقایی زیر این توئیت پاسخ متفاوتی را نوشته است:" اینکه ویلموتس به عنوان سرمربی ساحل عاج انتخاب شد معنی دارد! اینکه او بلژیک را در جام جهانی 2014 به مرحله یک چهارم رساند نشان دهنده سطح مربیگری او است."

 

-"Marc you only love money!"

-ما منتظر بازگشتت به توئیتر بودیم تا شاهد عذرخواهی  از هواداران تیم ملی  برای تاخیر در بازگشت به ایران جهت آماده سازی و شکست در دو بازی برابر بحرین و عراق بودیم اما متاسفانه این توئیت فقط درباره پول و شکایت است.

- شایسته این نیستید که بیشتر از این  به عنوان مربی تیم ملی ایران کار کنید. به اندازه کافی تنبل هستید و به نظر می رسد از عدم آگاهی کافی رنج می برید. حالا فهمیدیم که چرا هیچ پیشنهادی جدی از تیم دیگران ندارید. به خاطر نتایج ضعیف باید عذرخواهی کنید و به کشورتان برگردید.

-شما داستان ساحل عاج را نمی دانید؟ ایران هم با او همین سرنوشت را دارد.(اشاره به نتایج ضعیف مارک ویلموتس)

-هواداران تیم ملی ایران دوستت ندارند. چون با بازیکنان تیم ملی همدل نیستی. ما می خواهیم استعفا بدهی چون سرمربی تیم ملی باید برانکوایوانکوویچ باشد

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.