سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا دلیل کنار گذاشتن دستیار پیشین خود از کادرفنی‌اش را عدم وفاداری او عنوان کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

لوئیس انریکه که پس از اینکه در پایان خرداد ماه بنا به دلایل شخصی (بیماری دخترش که بعداً درگذشت) به حضور 11 ماهه‌اش روی نیمکت تیم ملی فوتبال اسپانیا پایان داد، اخیراً دوباره به عنوان سرمربی جدید ماتادورها معرفی و جانشین روبرتو مورنو، دستیار پیشین خود شد.

انریکه با حضور در کنفرانس خبری که امروز (چهارشنبه) در شهر مادرید برگزار شد، درباره چرایی عدم علاقه‌اش به ادامه همکاری با مورنو گفت: امروز روز خوبی برای من و خانواده‌ام است چرا که به خانه بازگشتم تا پروژه‌ام را به پایان ببرم. احساس می‌کنم بیشتر از چیزی که دوست داشتم، باید توضیح دهم. این مشاجره توسط فردی به وجود آمده که با من و در کادر فنی من برای مدت طولانی کار می‌کرد. تنها کسی که مسئولِ نبودن مورنو در کادرفنی‌ام است، خود من هستم، نه کس دیگری.

وی افزود: این عدم توافق هم در تاریخ 12 سپتامبر (21 شهریور) در ملاقاتی که با هم در خانه من داشتیم، حاصل شد. مورنو به من گفت که می‌خواهد در یورو 2020 سرمربی اسپانیا باشد. صحبت‌های مورنو من را غافلگیر نکرد، او را درک می‌کنم چون انسان جاه‌طلبی است و این چیز خوبی است، اما او بی‌وفا است و این عیب بزرگی از دید من است. نمی‌خواهم چنین فردی را در کادر فنی‌ام داشته باشم. به مورنو گفتم که احساس قوی دارم و باانگیزه هستم اما تو در تیم من نخواهی بود. ما ملاقات خودمان را بسیار مودبانه به پایان بردیم.

سرمربی اسپانیا تصریح کرد: به تک‌تک اعضای کادرفنی‌ام زنگ زدم و گفتم که حرف‌های مرا جایی نقل نکند. من با فدراسیون هم تماسی نگرفتم و اگر کسی از جانب من این کار را کرده، به خواسته من نبوده است. در ماه اکتبر هم همه چیز تغییر کرد، وقتی که با خوسه فرانسیسکو مولینا، رئیس اتحادیه فوتبال اسپانیا در ساراگوسا دیدار کردیم. به آنها گفتم که مورنو به من متعهد نبود و چیزی برای احترام گذاشتن باقی نمانده است. به اینکه اوضاع چطور پایان یافت، افتخار نمی‌کنم. من شخصیت خوب فیلم نیستم اما شخصیت شرور فیلم هم نیستم.

انریکه در پایان درباره آینده تیم ملی فوتبال اسپانیا خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم نیازی به ایجاد تغییرات داشته باشیم و ایده‌های کاری‌مان مثل سابق خواهد بود. ما تیم خوبی داریم و بازیکنان هم می‌توانند آرام باشند اگر کارشان را درست انجام بدهند.

لوئیس انریکه در سال 2018 هدایت تیم ملی اسپانیا را برعهده گرفت اما پس از 11 ماه حضور روی نیمکت این تیم (در پایان خرداد ماه) بنابه دلایل شخصی که بعداً بیماری فرزندش عنوان شد، از سمت سرمربیگری لاروخا کنار کشید و جایش را به مورنو داد. او در هفته اول شهریور ماه بود که  با انتشار پیامی اعلام کرد دختر 9 ساله‌اش که مدت‌ها با بیماری سرطان دست به گریبان بود، درگذشته است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.