چند روزی است که جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی و حضور دوباره برانکو در راس کادر فنی تیم ملی تبدیل به اخبار رسانه های ایران و دیگر کشورهای جهان شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی که شروع خوبی در بازی های مقدماتی جام جهانی با برد در برابر هنگ کنگ داشت با شکست در برابر بحرین و عراق وارد بحران شده است. فدراسیون فوتبال در واکنش به این خبر که مورد اشاره رسانه های بلژیکی هم بوده است تنها به این نکته اکتفاء کرده که در حال بررسی شرایط است  و هر تصمیمی که به سود تیم ملی باشد اتخاذ خواهد کرد. به واقع فدراسیون فوتبال این خبر را نه تایید کرد و نه تکذیب. مربی بلژیکی هم در صفجه شخصی اش نوشته است ماجرا را از طریق وکلای خود پیگیری خواهد کرد.

واقعیت این است مهم بحث حضور مارک ویلموتس در تهران و تماشای بازی لیگ و هم چنین تاخیر در پرداخت دستمزد این مربی بلژیکی نیست. پیش از این هم مارک ویلموتس قبل از بازی ها وارد تهران می شد و فدراسیون فوتبال اعتراضی به این موضوع نمی کرد و از سویی بارها و بارها فدراسیون فوتبال خویشتن داری مارک ویلموتس در عدم دریافت دستمزد را ستود و مارک ویلموتس هم در این باره حتی یکبار هم مصاحبه نکرد و حتی چیزی هم به رسانه های بلژیکی نگفت. به نظر می رسد ماجرای اصلی این است که فدراسیون فوتبال در توانمندی مارک ویلموتس برای هدایت تیم ملی به جام جهانی دچار تردید شده است و به همین بهانه بدش نمی آید این قصه همین جا و در حالی که فرصت خوبی به شروع بازی های دور برگشت باقی مانده است، تمام شود. این منوط به این خواهد بود که مارک ویلموتس به بهانه فسح قرارداد خود از سوی فدراسیون فوتبال غرامت نخواهد که کمی بعید به نظر می رسد چون این مربیان، حرفه ای و به دور از احساس تصمیم گیری می کنند.

جدایی مسالمت آمیز؛ این سیاست فدراسیون فوتبال است که پیش تر در مورد کرانچار هم بکار گرفته شد. سرمربی سابق تیم امید با دریافت دو ماه حقوق پیش رو قبول کرد اردوی تیم امید را ترک کند و در نهایت جای خود را به فرهاد مجیدی بدهد. هر چند در روزهای اخیر صحبت هایی در مورد اختلاف بین فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس در خصوص حضور در تهران و تماشای بازی های لیگ برتر به میان آمده است. اما سوال اینجاست آیا مگر فدراسیون فوتبال مدعی نشده بود همه اشکالات قرارداد کارلوس کی روش را برطرف کرده است؟ در ماه های اخیر روابط طرفین اینقدر حسنه بود که مارک ویلموتس به توصیه فدراسیون فوتبال در کارخانه گل گهر حاضر شد و با کارگران این کارخانه هم دیدار کرد درحالی که چنین حضوری اصلا در برنامه های آماده سازی تیم ملی قرار نداشت و از سویی بی ثمر هم بود! البته از نگاه فنی. و البته با انتشار تصویر عباس ترابیان در کنار هروه رنارد فرانسوی مشخص شد که مارک ویلموتس گزینه نخست فدراسیون فوتبال نبود.

جدایی مسالمت آمیز گام نخست فدراسیون فوتبال است و در ادامه جذب برانکو که اکنون تایید نمی شود اما در صورت جدایی مارک ویلموتس محتمل ترین اتفاق برای تیم ملی خواهد بود. و باید به این نکته هم اشاره داشت ادامه مارک ویلموتس با تیم ملی هم اتفاق دور از انتظاری نیست. به خصوص که بر خلاف تصور مارک ویلموتس به دنبال جدایی از تیم ملی نیست و بر این باور است شرایط در ادامه برای تیم ملی تغییر خواهد کرد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.