در هفته پانزدهم تیم های منچستریونایتد و تاتنهام در ورزشگاه اولدترافرد به مصاف هم می روند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ماوریتزیو پوچتینو قطعا یکی ازبهترین مربیان باشگاهی حال حاضر فوتبال جهان محسوب میشود،زیرا این مربی خونسرد و احساساتی درهر جایی که کار کرده،منشا تحول و تغییرات فراوانی در آنجا شده است؛ از اسپانیول قعر جدولی گرفته تا ساوتهمپتون همیشه درمعرض سقوط.اوج کار این مربی آرژانتینی را می توان در  باشگاه تاتنهام آسپرز جستجو کرد. او از باشگاه معمولی و درجه دو تاتنهام  که همیشه زیر سایه رقیب دیرینه اش آرسنال، طی چند فصل اخیر یک تیم مدعی درکلیه رقابت ها ساخت. هرچند با این تیم جامی کسب نکرد،اما شیوه ای که آسپرزها با پوچی بازی می کردند،احترام همه را بسوی خود جلب کردند.ازسویی اوج کار پوچتینو رساندن آسپرزها پس از سال ۱۹۶۱ به فینال لیگ قهرمانان اروپا درفصل گذشته بود که درنهایت مغلوب لیورپولی شدند که بهترین و با کیفیت ترین تیم خود را پس از دوران باب پیسلی و جو فاگان‌ را طی می کند.

 این مربی جوان و‌درعین حال باتجربه که بخوبی دوران مارچلو بیلسا نابغه و فیلسوف آرژانتینی را درک کرده و سرعت انتقال ویران کننده در بازی را از استاد مسلمش به ارمغان گرفته است،پس از نتایج نه چندان خوبی که درفصل جاری  بهمراه آسپرزها گرفت، برخلاف انتظار پیش از فرا رسیدن سال نو مسیحی  از سوی دانیل لوی رئیس باشگاه ازکار بر‌کنار شد.

او هم اکنون دوران ریکاوری اش را در زادگاهش می گذراند و قصد دارد،سریعا به عرصه مربیگری برگردد. او هم اکنون مشتریان فراوانی را دربازار فوتبال اروپا دارد.

این مربی صاحب سبک و نوگرا به چند باشگاه معتبر اروپایی لینک شده است.بایرن مونیخ،اتلتیکو مادرید،آث میلان،ناپولی و منچستریونایتد از جمله مهمترین گزینه های جذب این مربی جنتلمن و کاریزماتیک آرژانتینی بشمار میروند.

اما طبق شنیده ها فعلا محتمل ترین گزینه اش منچستر یونایتد است، هرچند سولسشر هنوز نزد هواداران شیاطین سرخ محبوب است،اما نتایج ناامید کننده و دور شدن هرچه بیشتر شیاطین سرخ از تاپ فور سبب شده است که هم مدیران  و هم هواداران این باشگاه بزرگ ، معتبر و عنوان دار فوتبال انگلستان و جهان منتظرند چنانچه سولسشر در بازی چهارشنبه شب مقابل تاتنهام  شکست بخورد، درب های خروجی باشگاه یونایتد بر روی این مربی نروژی را بازتر از هر زمانی باز نگه دارند.

 چنانچه سولسشر از درب های یونایتد خارج شود،احتمالا پوچتینو به درب های وردی قرمزهای شهر منچستر نزدیکتر خواهد شد.

باید منتظر دیدار حساس و حیاتی تاتنهام و منچستریونایتد و تقابل جذاب مورینیو و سولسشر ماند.مورینیویی که برای شکست دادن تیم سابقش و شیوه اخراجش از این باشگاه،ازانگیزه های فراوان و خاصی برخوردار است.باید درانتظار این دیدار کلیدی،حساس و سرنوشت ساز نشست تا در این مورد بتوان نظر قاطع و صائب تری داد.

امین یزدانی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.