تیم ملی فوتبال امید در نیمه نخست دیدار با ازبکستان با یک گل مغلوب شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم‌ ملی فوتبال امید ایران امروز (پنجشنبه) در نخستین دیدارش در مرحله گروهی انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف ازبکستان رفت که نیمه نخست این دیدار با پیروزی یک بر صفر ازبکستان به پایان رسید. تک گل ازبکستان در دقیقه ۳۷ و از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

توپ و میدان در نیمه نخست بیشتر در اختیار ملی‌پوشان امید ایران بود که در دقایق ابتدایی توانستند به روی دروازه ازبکستان هم فشار وارد کنند. شاگردان استیلی در دقیقه سه می‌توانستند دروازه ازبکستان را روی اشتباه دروازه‌بان و مدافع تیم حریف باز کنند اما رضا شکاری عجولانه ضربه برگردانی زد که حتی به دروازه ازبکستان هم نرسید. در ادامه حملات بازیکنان ایران ادامه پیدا کرد که این بار دفع اشتباه دروازه‌بان ازبکستان روی پاس به عقبی که به او رسیده بود، باعث شد دروازه این تیم به خطر بیفتد.

ازبکستانی‌ها به مرور جلو کشیدند و چند حمله نصفه و نیمه به روی دروازه ایران داشتند که خطرناک‌ترین آن‌ها در دقیقه ۱۵ بود که شوت سنگین گانیف از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه ایران به بیرون رفت. در ادامه ایران هم صاحب موقعیت عالی شد که در دقیقه ۱۵ اتفاق افتاد، جایی که حرکت انفرادی الله‌یار صیادمنش از گوشه سمت راست محوطه جریمه ازبکستان با پاس او به داخل شش قدم همراه شد اما علی شجاعی در حالی که می‌توانست دروازه حریف را به راحتی باز کند، با ضربه‌ای عجیب توپ را به سمت الله‌یار شوت کرد و توپ از کنار زمین بیرون رفت.

با این که ایران در بیشتر دقایق نیمه نخست توپ و میدان را در اختیار داشت اما ازبکستانی‌ها از تجربه‌شان استفاده کردند و در دقیقه ۳۷ صاحب یک ضربه پنالتی شدند که توسط کوبیلوف به گل تبدیل شد. شاگردان استیلی پس از این گل تلاش زیادی کردند که نیمه نخست را با شکست به رختکن نروند اما دفاع پرتعداد ازبک‌ها باعث شد که تلاش بازیکنان ایران بی‌ثمر باشد تا نیمه نخست بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان برسد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.