کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در ارتباط با مسابقات لیگ برتر فوتبال، جام حذفی و لیگ برتر فوتسال را اعلام کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، به دنبال تخلف تماشاگران تیم شهرداری ماهشهر مقابل پرسپولیس تهران از سری رقابتهای جام حذفی که منجر به صدور رای قرار دستور موقت شده بود و این تیم تا اطلاع بعدی بدون حضورتماشاگران تیم ماهشهر باید مسابقات خود را برگزار می کرد، نماینده تیم شهرداری ماهشهر در کمیته انضباطی حضور یافت و مستندات و گزارش های خود را ارائه کرد و در نهایت رای کمیته انضباطی به شرح زیر صادر شد:

* طرفداران تیم شهرداری ماهشهر در دیدار برابر پرسپولیس که مورخ ۲ دی ماه برگزار شد، درست قبل از شروع بازی اقدام به فحاشی به تیم مقابل کرده و تداوم این رفتار در حین مسابقه و پرتاب سنگ و اشیا مختلف به دفعات رخ داد. همچنین در دقیقه ۸۹ با پرتاب سنگ به سوی کمک داور دوم که باعث مصدومیت وی شد از دیگر تخلفات تماشاگران این تیم بود. بر همین اساس کمیته انضباطی با احراز تخلفات طرفداران منتسب به تیم شهرداری ماهشهر و انطباق با ماده ۸۹ مقررات انضباطی، این تیم را از برگزاری یک دیدار خانگی بدون حضور تماشاگران و با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت محروم کرد و تیم شهرداری ماهشهر باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

این رای قطعی و در مورد جریمه نقدی جهات مخففه ماده ۹۳ رعایت شده است.

* با توجه به شکایت باشگاه پرسپولیس از جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان مبنی بر مصاحبه وی با یکی از برنامه های تلویزیونی پس از دیدار برابر پرسپولیس تهران که از نظر این باشگاه جملات نکونام به خصوص در استعمال کلمه ناحق را به نوعی نشر اکاذیت قلمداد کرده است، اعضای کمیته انضباطی پس از استماع استدلال نماینده شاکی و دفاعیات نکونام و همچنین بازبینی فیلم، اعلام کرد مصاحبه سرمربی تیم فولاد خوزستان را مصداق نشر اکاذیب دانسته و طبق ماده ۷۱ و با در نظر گرفتن عدم سابقه جواد نکونام و اعمال ماده ۹۳ و بند "ث" ماده ۹۴، نکونام را به مبلغ ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی به خاطر نشر اکاذیب محکوم کرد.

* دیدار تیم های فوتسال فرش آرا مشهد و مس سونگون ورزقان تبریز برگزار و از سوی فرهاد فخیم، بازیکن تیم مس سونگون ورزقان تخلفاتی مبنی بر بدرفتاری در قبال بازیکن حریف و رفتار غیر ورزشی رخ داد. وی به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد( این رای قابل تجدید نظر است) باشگاه مس سونگون ورزقان به دلیل داشتن سه بازیکن اخطاری باید ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

* فرید نادری دروازه بان تیم فوتسال شاهین کرمانشاه به دلیل تحریک تماشاگران با حرکت دست در دیدار برابر اهورا بهبهان، باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

* دیدار تیم های فرش آرا مشهد و آذرخش بندرعباس که قرار بود در تاریخ ۲۲ آبان برگزار شود به دلیل عدم حضور تیم آذرخش بندرعباس، این مسابقه انجام نشد. کمیته انضباطی به استناد ماده ۶۲ انضباطی نتیجه این دیدار را سه بر صفر به سود تیم فرش آرا مشهد اعلام کرد و تیم آذرخش بندرعباس را به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. این رای با رعایت مقررات در مورد نتیجه قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف می باشد و از نظر جریمه نقدی قطعی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.