آخرین گمانه زنی‌ها از انتخابات فدراسیون فوتبال نشان می‌دهد که مدیران سابق و فعلی سرخابی‌های پایتخت گام بزرگی برای حضور در این انتخابات سرنوشت ساز برداشته اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حالا بعد از انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی همه حواس‌ها به انتخابات فدارسیون فوتبال و معرفی جانشین مهدی تاج معطوف شده است. فردی که چندی قبل به علت بیماری قلبی از ادامه فعالیت در راس مدیریتی فوتبال ایران کنار کشید و حالا حیدر بهاروند به عنوان سرپرست فعالیت می‌کند.

فردا روز آخر ثبت نام برای شرکت در انتخابات است و تمام افراد سرشناس که شایعات در مورد آن‌ها برای شرکت در انتخابات زیاد است فردا به ساختمان سئول مراجعه کرده و کارهای نهایی را انجام می‌دهند. با این حال شنیده می‌شود که کاندیده‌های ریاست فدراسیون فوتبال تا 28 بهمن ماه فرصت دارند تا امضای اعضای مجمع فدارسیون را گرفته و به فدراسیون ارسال کنند. مسئله‌ای بسیار مهم که راه تایید صلاحیت آن‌ها برای حضور در انتخابات است.

در این بین با انصراف شهاب الدین عزیزی خادم از حضور در انتخابات عملا یکی از گزینه‎‌هایی که شایعات در مورد او زیاد بود کنار رفت و حالا تا حد زیادی می‌توان کاندیده‌ها برای حضور در راند نهایی انتخابات را حدس زد. گزینه‌هایی مثل محمدحسین قریب، مهدی محمدنبی، حبیب کاشانی.

 

*محمدحسین قریب، فردی که نمی‌خواهد سال 91 تکرار شود

گزینه‌ای که نزدیک به هفت سال قبل در آستانه نشستن بر روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال بود اما رقابت را به علی کفاشیان در دور دوم واگذار کرد و نتوانست سکاندار فوتبال ایران شود. حالا او قصد دارد بار دیگر به عرصه انتخابات بازگردد؛ با چینش دقیق تر که شانس قریب را برای رییس کردن بیشتر می‌کند. مدیرعامل سابق استقلال این مرتبه جلسات زیادی را در وزارت ورزش برگزار کرده و تا حد زیادی مورد تایید وزارت هم است. در این بین شنیده می‌شود قریب امضاهای مربوط به حضور در انتخابات را هم جمع کرده و فردا برای ثبت نام اقدام می‌کند. در این بین قریب مهره‌های خود را هم انتخاب کرده و به نظر می‌رسد افرادی که در حال حاضر در بدنه مدیریت فدراسیون فعالیت می‌کنند، نایب رییس اول و دوم او خواهند بود. افرادی مثل محمود اسلامیان و حیدر بهاروند گزینه‌های حضور در این پست هستند و برای پست دبیرکلی نیز یکی از مدیران سابق لیگ برتری در نظر گرفته شده است. با توجه به این شرایط و برنامه ریزی دقیق قریب برای پست‌‎های مختلف فدراسیون باید شانس او برای رسیدن به ریاست را بالا بدانیم.  

 

*مهدی محمدنبی، دبیرکل سابق به دنبال صندلی ریاست

عضو کنونی هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس قصد دارد بار دیگر به فدراسیون بازگشته و فعالیتش را در این نهاد ادامه دهد؛ اما با پستی متفاوت. نبی که پیش از این به عنوان دبیرکل در فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کرد حالا قصد دارد که برای انتخابات و حضور در ریاست اقدام کند. نبی به مانند دیگر کاندیده‌های سرشناس امروز به فدراسیون نرفت و به احتمال فراوان فردا این مهم را انجام می‌دهد. نکته قابل توجهی که برای نبی وجود دارد این است که او به واسطه حضور چندین ساله در فدراسیون فوتبال با هیئت‌های هر استان رابطه خوبی دارد و از این طریق می‌تواند رای قابل توجهی برای خود جمع کند. هر چند که باید تا آخر منتظر ماند و دید او تایید وزارت ورزش برای حضور در انتخابات را دریافت می‌کند یا خیر. در این بین شنیده می‌شود نبی در صورت حضور در انتخابات به مانند قریب از محمود اسلامیان و حیدر بهاروند به عنوان نایب رییس اول و دوم استفاده خواهد کرد.

 

*رضا جلالی، معاون دادکان هم به آمد!

رضا جلالی معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال در زمان ریاست محمد دادکان است. فردی که استاد علوم سیاسی در دانشگاه شهید بهشتی است و حالا برای ثبت نام و حضور در انتخابات پا پیش گذاشته و فردا ثبت نام خود را انجام می‌دهد و از او به عنوان یک گزینه جدی نام برده می‌شود. با پرس و جویی که انجام دادیم بعد از انصراف عزیزی خادم از حضور در انتخابات، جلالی که فرد نزدیک به او است برای ثبت نام اقدام می‌کند و باید دید در نهایت موفق به گرفتن حداقل 10 امضا از اعضای مجمع فدراسیون می‌شود یا خیر.

 

*گزینه‌هایی دیگری که شاید شگفتی ساز شوند!

گزینه‌های سرشناس دیگری نیز برای حضور در انتخابات مطرح شده‌اند و باید دید تا فردا مدارک خود را ارسال خواهند کرد یا خیر. از حبیب کاشانی که دوران نسبتا موفقی را با پرسپولیس داشت تا مسعود هراتیان که بیشتر در مورد مسائل حقوقی اظهار نظر کرده است. در این بین کاشانی قصد دارد تا دیگر گزینه‌های کاندید را بررسی کند و در صورت نیاز برای حضور در انتخابات قدم جلو بگذارد. هراتیان نیز امروز با حضور در فدراسیون ثبت نام انجام داد اما به نظر می‌رسد که در دور نهایی حضور نداشته باشد. هر چه هست باید تا فردا منتظر ماند و دید به غیر از دو گزینه اصلی و محتملی که در ابتدا از آن‌ها یاد شد، فرد سرشناس و مورد قبول فوتبالی دیگری برای انتخابات و ثبت نام پا پیش می‌گذارد یا خیر. موردی که بعید نیست اما احتمالش بسیار ضعیف است.

نکته مهمی که برای این انتخابات می‌توان به زبان آورد این است که غیر قابل پیش بینی ترین انتخابات فدراسیون فوتبال در چند سال اخیر است. زمانی که مهدی تاج با مصطفی آجرلو و عزیزالله محمدی رقابت داشت، می‌توانستیم حدس بزنیم که تاج با اختلاف برنده انتخاب است. یا قبل از او علی کفاشیان نیز در تقابل با رقبایش پیروزی بزرگی را به دست می‌آورد. اما در این دوره چنین چیزی نیست و باید دید در نهایت کدام فرد برنده این نبرد سخت خواهد شد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.