کارشناس فوتبال با تاکید بر اینکه «اسکوچیچ» از مسیر خوبی انتخاب نشد، گفت: در انتخاب سرمربی تیم ملی کمیته فنی کمترین نقش را داشته چون این انتخاب باید جایی فراتر از فدراسیون صورت گیرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مسعود اقبالی در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: فدراسیون با یک حرکت «رونالدینهویی» سرمربی تیم ملی را انتخاب کرد. در حالی که همه نظرها به قلعه نویی و دایی معطوف بود، با حرکتی غیر قابل پیش بینی اسکوچیچ را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کردند تا باعث تعجب شود. در واقع با این حرکت مردم و رسانه‌ها جا ماندند.

وی بیان داشت: من نمی‌گویم اسکوچیچ چیزی از فوتبال و مربیگری نمی‌داند چون او به کشوری تعلق دارد که فوتبال و مربیگری در خون مردمان آن کشور است و اغلب شهروندان آن کشور ذاتا مربی هستند. در پاسخ به آنهایی هم که می‌گویند او برای نیمکت تیم ملی کوچک است و رزومه ندارد می‌گویم اسکوچیچ هنوز در تیمی کار نکرده که شرایط نتیجه گرفتن داشته باشد. عملکرد او هم در صنعت نفت باتوجه به بضاعت این تیم خوب بود.

اقبالی خاطرنشان ساخت: انتقاد من به انتخاب اسکوچیچ نیست بلکه به نحوه انتخاب او می‌باشد. اسکوچیچ از مسیر خوبی برای هدایت تیم ملی انتخاب نشد. او برای جدایی از صنعت نفت حرفهای غیر واقعی زد و بهانه‌های واهی آورد و بعد از آن سر از تیم ملی در آورد. اسکوچیچ قبل از نشستن روی  نیمکت تیم ملی اخلاق را باخت.

کارشناس فوتبال گفت: اعضای کمیته فنی گفتند برای انتخاب مربی تیم ملی فقط مشورت دادند و این نشان می‌دهد کمیته فنی کمترین نقش را در این انتخاب داشته است. این کاملا هم طبیعی است چون انتخاب مربی تیم ملی فراتر از فدراسیون انجام می شود.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: بازیکنان تیم ملی بسیار باهوش هستند و آنها به راحتی از هر مربی‌ای تمکین نمی‌کنند. آنها اوضاع را رصد می‌کنند و می‌بینند مربی شان برای جدایی از صنعت نفت اخلاق را رعایت نکرده، خودشان را برای رعایت موازین اخلاقی خیلی مقید نمی‌دانند.

وی تاکید کرد: مسائل فنی یکی از پارامترهایی است که سرمربی تیم ملی باید دارای آن باشد و به جز آن اصول اخلاقی هم از لازمه‌های فردی است که قرار است سرمربی تیم ملی باشد و آقای اسکوچیچ این مورد را در اولین قدم رعایت نکرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.