به گزارش اتلتیک، یوفا برای تعویق یک‌ساله رقابتهای یورو2020 از باشگاه‌ها و لیگهای اروپایی خواهان دریافت غرامتی 275 میلیون پوندی خواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اتلتیک در خبری اختصاصی مدعی شد که یوفا برای تعویق یک ساله رقابتهای یورو2020 از باشگاه‌ها و لیگهای اروپایی خواهان دریافت غرامتی 275 میلیون پوندی خواهد شد و این موضع یوفا امروز در جلسه‌ای اضطراری که به درخواست یوفا برگزار می‌شود به اطلاع باشگاه‌ها و لیگها خواهد رسید.

یوفا معتقد است اگر بخواهد یورو2020 را 12 ماه بعد از تاریخ اولیه‌اش برگزار کند به این مبلغ نیاز خواهد داشت. به گزارش اتلتیک در جلسه امروز یوفا نتیجه نهایی مشخص خواهد شد و اروپایی‌ها خواهند فهمید که آیا این تورنمنت با تاخیری یک ساله برگزار خواهد شد یا نه.

در حال حاضر لیگهای اروپایی اولویت خود را به پایان رساندن فصل جاری می‌دانند. این لیگها علاقه چندانی به تعطیلی کامل لیگهای خود ندارند چرا که می‌دانند باشگاه‌های ناراضی ممکن است آنها را با دعواهای حقوقی مواجه کنند که شرایط را به شدت پیچیده خواهد کرد. اتلتیک می‌گوید اکثریت باشگاه‌های اروپایی امیدوارند ادامه فصل لیگ‌هایشان در ماه‌های مه و ژوئن ادامه پیدا کرده و به پایان برسد.

به گزارش اتلتیکو انتظار می‌رود در جلسه امروز مقرر شود که نمایندگانی از یوفا، اتحادیه باشگاه‌های اروپایی و لیگهای اروپایی با تشکیل یک کارگروه در این باره تصمیم‌گیری کنند که ادامه فصل به چه شکلی پی‌گیری شود و رقابتهای یورو2020 در چه تاریخی برگزار شود.

اما یوفا در این جلسه به شکل صریح از باشگاه‌ها و لیگها خواهد خواست که اگر خواهان تعویق یک ساله این تورنمنت هستند به فکر پرداخت غرامتی 275 میلیون پوندی به یوفا باشند چرا که این مبلغ برای جبران هزینه‌های اضافی ناشی از این تغییر لازم خواهد بود. یورو2020 طبق برنامه از پیش طراحی شده قرار است از روز 12 ژوئن در شهرهای مختلف اروپایی آغاز شود و فینال آن یک ماه بعد از این تاریخ قرار است در ورزشگاه ومبلی انجام شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.