تمرینات پیلاتس برای فوتبالیست ها می تواند چه مزیت هایی داشته باشد برای شما توضیح خواهیم داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محسن بابادی؛ بی شک دویدن و پرش، جزء فعالیت های اصلی ورزش فوتبال می باشد. برای دویدن با سرعت بالاتر، استفاده درست و اصولی از توانایی های بدن شرط اصلی می باشد. این اصل نیز بر پایه داشتن یک اسکلت بدنی قوی به وجود می آید.

 یک ورزشکار حرفه ای فوتبال، برای اینکه بتواند مهارت لازم در رشته خود را بدست آورده و از آسیب های احتمالی جلوگیری کند، احتیاج دارد که عضلات شکمی و عضلات اطراف ستون فقرات، پشت شانه ها و عضلات ناحیه لگن خود را تقویت کند. اما چرا پیلاتس؟

پیلاتس یا علم کنترل بدن، به تقویت عضلات، انعطاف بیشتر در ستون فقرات و تعادل که سه اصل مهم در پیلاتس می باشند، می پردازد. برای یک فوتبالیست نیز این 3 اصل بسیار حائز اهمیت می باشند.

نقش پیلاتس:

1. بالا بردن سرعت و تمرکز در شوت زدن به توپ.

2. افزایش سرعت حین دویدن.

3. انجام پرش های بلند.

4. تقویت تمامی عضلات بدن.

5. جلوگیری از آسیب دیدگی ها.

چگونگی عملکرد پیلاتس:

پیلاتس با آموزش نحوه صحیح تنفس در طول تمرینات، باعث می شود حجم ریوی افزایش یافته، قابلیت تنفس ارتقاء و دامنه حرکتی و انعطاف در ناحیه لگن، باسن و بالاتنه افزایش پیدا کند که تمامی این ها باعث روانتر و سریعتر دویدن می شود. افزایش قدرت تمرکز، عملکرد بازیکنان را هنگام بازی فوتبال بهبود می بخشد. تمرینات پیلاتس با تقویت عضلات شکمی و افزایش انعطاف بدن، انجام حرکات آنی و سریع، دویدن ها و پرش ها را آسان میکند. با گذشت زمان، با انجام تمرینات پیلاتس، نقاط ضعف و قوت بدن خود را شناسایی نموده و می توانید برای داشتن آمادگی جسمانی بیشتر در طی تمرینات آماده سازی، به تقویت عضلات خود بپردازید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.