در ماجرای مهدی طارمی هر روز یک اتفاق می افتد. کلیت ماجرا این است که او پشیمان است و در تلاش برای قسخ قرارداد

به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی،

حسبن هدایتی هم کامنت متتشره از خودش به عنوان پاسخی به یک هوادار را تکذیب و جعلی و کار هکرها قلمداد کرده. باشگاه نیز پس از سکوت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، دیروز موضع گرفته و ضمن ابراز بی اطلاعی عنوان می کند که بازگشت طارمی شایعه است در حالی که دوست طارمی عنوان کرده طاهری در جریان همه امور هست و تا ظهر شنبه مشخص می شود ریزاسپور حاضر به فسخ می شود یا خیر.

 

آنچه مسلم است اینکه طارمی پشیمان است و می خواهد راهی برای جدایی از ریزاسپور پیدا کند. او که بدون آگاهی وکیلش (ابراهیمی) و مدیربرنامه هایش درباره پیشتهادات خارجی (نکومنش) با ریزه قرارداد بسته از نکومنش خواسته به ترکیه بیاید. این فرد هم راهی ترکیه شده ولی هنوز ملاقاتی با مدیران باشگاه نداشته. تا ظهر امروز اما احتمالا این نشست برگزار می شود هر چند احتمال موافقت مسئولان ریزه با فسخ قرارداد کم است.

 

نکته دیگر اینکه ارتباط طارمی و ابراهیمی وکیل این بازیکن، بعد از پیوستن این مهاجم به ریزاسپور قطع شد. ابراهیمی که در تمام روزهای حضور طارمی در ترکیه بر اساس قول و وعده های این بازیکن، تاکید به عدم عقد قرارداد او و ریزاسپور داشت پس از آنکه دید چگونه بازی خورده ترجیح داد سکوت کند. یک بیانیه 20 بندی برای شفاف سازی ابعاد و پشت پرده ماجرا و بعد هم قطع رابطه با طارمی و سکوت در برابر همه خبرها.

 

حالا خبر می رسد طارمی در تماس با ابراهیمی خواستار کمک او برای حل این مشکلات شده است. اقرار به اشتباهات و اصرار به سپردن همه کارها به کسی که تاکنون همه گونه حمایت را از طارمی داشته.

 

راه دوم شاید این باشد که طارمی بخواهد قید ریزه را بزند و به ایران بیاید و اعلام نماید من در تاریخ 24 فروردین و همانطور که در خبرها آمده در آن مقطع که قبل از دربی بود قراردادی دو ساله با پرسپولیس بسته ام و نمی دانستم این توافق و قرارداد حکم قرارداد رسمی را داشته است.

 

در چنین حالتی طارمی بخواهد به پرسپولیس برگردد ریزه به فیفا شکایت می کند و بعد از مدتی بیست درصد جریمه می شود. بیست درصد جریمه قرارداد هفتصد هزار یوریی با ریزه می شود صد و چهل هزار یورو.

 

آیا پرسپولیس پای این ماجرا می ایستد؟ اگر این سناریو توسط باشگاه و طارمی اجرایی شود، طارمی فقط بیست درصد از سوی قیفا جریمه می شود یا خطر محرومیت هم وجود دارد؟ آیا فیفا خواهد پذیرفت و به جریمه اکتفا می کند؟ مسئولان باشگاه پرسپولیس در جریان این فرضیه نیز بوده و اگر ریزه حاضر به فسخ نشود می خواهند بدانند می شود از این طریق طارمی را برگرداند؟ یا خطر محرومیت بازیکن هم وجود دارد؟

 

فعلا ماجرای فسخ طارمی شده سوژه همه رسانه ها. مسئولان باشگاه هم در خفا پیگیر راهکارها ماجرا هستند اما برای امیدوار نکردن هواداران و اینکه طور رسمی درگیر این بازی نشده باشند، در رسانه ها موضع شان این است که بازگشت طارمی شایعه است و ما در جریان نیستیم. فراتر از آن از سوی مسئولان باشگاه عنوان می شود که نمی شود هر بازیکنی هر وقت دلش خواست برود و بعد بخواهد برگردد. از سویی دیگر اما باشگاه در حال بررسی همه جوانب است.

 

نهایتا یکی از این سه اتفاق رخ خواهد داد:

 

1 - ریزاسپور با فسخ قرارداد طارمی در شرایطی (جریمه) موافقت می کند.

 

2 - در صورت عدم موافقت ریزه با فسخ قرارداد طارمی؛ به دلیل اینکه 24 فروردین قرارداد دو ساله با پرسپولیس بسته اما تصور می کرده آن توافق رسمی نبوده به پرسپولیس برمی گردد و نهایتا پس از شکایت ریزه به فیفا طی حکمی از سوی فیفا در سال های آتی بیست درصد قرارداد با ریزه جریمه می شود.

 

3 - باشگاه پرسپولیس در صورتی که ریزاسپور تا فردا با قسخ قرارداد طارمی موافقت نکند خود را درگیر بازگشت طارمی و شکایت ریزاسپور از طارمی و پرسپولیس به فیفا نکرده و درگیر این ماجرا نمی شود و طارمی هم به ناچار همراه تیم فردا به اردوی اتریش می رود و باشگاه هم همچون روزهای گذشته اعلام می کند ما از اول هم گفتیم که این ماجرا کاملا شایعه است و از بحث بازگشت طارمی بی خبر بوده ایم.

 

حال باید دید نتیجه مذاکرات طارمی و نماینده اش با ریزه برای فسخ چه نتبجه ای دارد و در صورت عدم توافق ریزه اسپور با فسخ چه تصمیمی در مشاوره نزدیکان طارمی و باشگاه پرسپولیس نهایتا از سوی یاشگاه اتخاذ می شود.

 

ظاهرا طارمی آماده است که اگر ریزاسپور تن به فسخ نداد به خاطر قراردادی که با پرسپولیس داشته به تیم بازگردد و نهایتا جریمه شود و جریمه هم در سایه توافق با پرسپولیس پرداخت شود اما باید دید باشگاه پرسپولیس در چنین حالتی چه تصمیمی می گیرد؟ فعلا باید تا فردا صبر کرد. آن وقت همه چیز شفاف خواهد شد.

 

انتهای پیام/