سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال یوونتوس در صورت قهرمانی این تیم در سری ‌A، تبدیل به مسن‌ترین سرمربی خواهد شد که فاتح اسکودتو شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم فوتبال یوونتوس در حالی از 15 دقیقه بامداد فردا (دوشنبه) به وقت تهران، در چارچوب هفته سی‌وششم سری A ایتالیا در خانه‌اش به مصاف سامپدوریا می‌رود که در صورت کسب پیروزی در این دیدار برای نهمین بار متوالی فاتح این جام خواهد شد.

اگر بانوی پیر موفق شود سامپدوریا را شکست دهد، مائوریتزیو ساری هم با سن 61 سال و 6 ماهگی تبدیل به مسن‌ترین سرمربی‌ای خواهد شد ‌که تاکنون برنده اسکودتو شده است. این سرمربی ایتالیایی که در تمام طول دوران مربیگری‌اش تنها یک جام قهرمانی به دست آورده و آن قهرمانی فصل گذشته با چلسی در لیگ اروپا بوده است، می‌تواند اولین قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ را هم با یووه تجربه کند.

 این رکورد پیش از این در اختیار نیلس لیدهولم بود که در سال 1983،‌ رم را در سن 60 سال و 7 ماهگی به قهرمانی اسکودتو رساند. لیدهولم پیش از آن یک بار هم در سال 1979 میلان را به این عنوان رسانده بود.

یوونتوس در حال حاضر با 80 امتیاز صدرنشین سری A است و در صورت شکست سامپدوریا، 83 امتیازی خواهد شد و اینتر 76 امتیازی در دو بازی باقیمانده دیگر نمی‌تواند صدر جدول را از یووه بگیرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.