«با برگزاری هفته بیست‌نهم لیگ برتر و نتایج کسب شده همه چیز موکول به هفته پایانی شد»

به گزارش فرتاک ورزشی،

با برگزاری هفته بیست‌ونهم، قطعی شدن سقوط تیم شاهین شهرداری بوشهر تنها معادله‌ای حل شده‌ی لیگ برتر بود و برای مشخص شدن دیگر تیم‌ سقوط کننده و تیم‌های راه یافته به بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باید تا پایان هفته سی‌ام صبور باشیم.

استقلال تهران مدعی اصلی کسب مقام نائب قهرمانی با تساوی بد موقع مقابل پیکان نتوانست حضورش در لیگ قهرمانان را قطعی کند، هرچند که بازی هفته پایانی آنها مقابل شاهین سقوط کرده

آسان‌تر از سایر رقبا به نظر می‌رسد و آبی پوشان همچنان از شانس بالایی برای کسب مقام دوم لیگ نوزدهم برخوردارند.

پیکان هم با این تساوی همچنان در خطر  شدید سقوط است چرا که دیدار پایانی خود را باید در مقابل سپاهانی که در کورس نائب قهرمانی است، برگزار کند.

تراکتور هم با قربانی کردن همشهری خود و پیروزی دو بر یک مقابل ماشین سازی امتیازات خود را به عدد ۵۰ رساند تا هم امتیاز با آبی‌پوشان تهرانی به علت تفاضل گل پایین‌تر در رده سوم قرار بگیرد منتظر دیدار فینال گونه‌اش با فولاد در هفته پایانی باشد.

ماشین سازی هم با این شکست، محکوم به پیروزی در بازی هفته آخر است تا بتواند در جمع شانزده تیم لیگ بیستم حضور داشته باشد.

در سیرجان شاگردان مجید جلالی در بک بازی پر افت و خیز و پرگل با گل دقایق پایانی از شکست گریختند و شاید این یک امتیاز و  نتایج هفته پایانی

موجب بقای تیم گل‌گهر شود.

پرسپولیسی‌ها که این روزها به ناجیان تیم‌های در خطر سقوط تبدیل شده‌اند، دقایقی را تا ثبت یک کامبک رویایی کم آوردند.

شاگردان یحیی گل‌محمدی  بر خلاف بازی مقابل ذوب‌آهن، در این دیدار با وجود ده نفره شدن و  خوردن دو گل، در نیمه دوم با ارائه یک بازی تهاجمی چشمه‌هایی از تیم مقتدر قهرمان را به نمایش گذاشتند.

نا امیدانه‌ترین نتیجه هفته بیست‌ونهم را می‌توان به تساوی دو تیم فولاد و پارس جنوبی لقب داد.

جوادنکونام که نیم‌فصل دوم خوبی را پشت سر گذاشت با از دست دادن دو امتیاز مهم شانس تیمش را برای کسب سهمیه به حداقل رساند.

پارس جنوبی هم با از دست دادن این دو امتیاز برای بقا علاوه بر پیروزی در هفته پایانی باید امیدوار به امتیاز از دست دادن سایر تیم‌های پایین  جدول باشد.

سپاهانی‌ها هم با برد مقابل شهر خودرو رویای آسیایی شدن دوباره مشهدی‌ها را نقش بر آب کردند و امیدها را هم برای خودشان در هفته پایانی

زنده نگاه داشتند تا شاید به سهمیه آسیایی دست پیدا کنند.

تغییر سرمربی و شوک وارد شده به سپاهان نتیجه موبتی داشت و اصفهانی‌ها به سه امتیاز دست پیدا کردند، اتفاقی که در هفته‌های اخیر کمتر به آن رسیدند.

حالا باید یک هفته دیگر منتظر ماند تا به پاسخ همه معادلات لیگ نوزدهم دست پیدا کنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.