بعضی از استقلالی‌ها بعد از بازی با الشرطه عراق در همان رختکن برای بردن الاهلی هم‌قسم شدند.

استقلال اگر چه بازی با الشرطه را بد و ناهماهنگ آغاز کرد ولی انصافاً در نیمه دوم کاملاً سوار بر توپ و میدان شد. اگر کم‌دقتی و کم‌شانسی آبی‌پوشان نبود، حریف عراقی شکست می‌خورد و حالا استقلالی‌ها دیگر دغدغه صعود نداشتند و برای صدرنشینی به مصاف الاهلی عربستان می‌رفتند. البته همچنان شانس راهیابی به مرحله بعدی لیگ قهرمانان برای آبی‌پوشان وجود دارد و اتفاقاً بازیکنان این تیم پس از جدال با الشرطه دقیقاً به همین مسئله اشاره می‌کردند و انگیزه‌شان اصلاً کم نشده بود.

بدشانسی مثل بازی رفت

هنگامی که سوت پایان مسابقه به صدا درآمد و استقلالی‌ها خودشان را به رختکن رساندند، تعدادی از بازیکنان با اشاره به اتفاقات رخ داده داخل میدان، این بازی را با جدال رفت مقابل الشرطه در عراق مقایسه می‌کردند و تأکید داشتند دقیقاً مثل همان مسابقه دچار بدشانسی شدند و نتوانستند حریف را شکست دهند. استقلال در مسابقه رفت هم به ویژه در نیمه دوم موقعیت‌های بسیار زیادی را از دست داد.

تذکر برای ماسک

عوامل برگزاری لیگ قهرمانان در خلال برگزاری مسابقه یک‌شنبه شب، بار‌ها سمت نیمکت‌های دو تیم آمده و تأکید داشتند همه نیمکت‌نشینان باید در طول مسابقه ماسک داشته باشند. البته عراقی‌ها در این رابطه به مراتب بیشتر تذکر گرفتند، چون بعضی از اعضای کادر فنی الشرطه هنگامی که هیجان‌زده می‌شدند، ماسک خودشان را در می‌آوردند تا صدایشان راحت‌تر به گوش بازیکنان برسد.

سرزنی حریف

یکی از نکاتی که مربیان استقلال بلافاصله پس از پایان مسابقه و حتی در بین دو نیمه با شاگردان خودشان در میان گذاشتند، آزادی بیش از حد مهاجمان الشرطه برای زدن ضربات سر داخل محوطه جریمه استقلال بود. مربیان قبل از شروع بازی و در بین دو نیمه مرتب هشدار می‌دادند که قدرت سرزنی حریف باید تحت هر شرایطی مهار شود. اتفاقی که البته متأسفانه آن‌طور که باید رخ نداد و در نهایت استقلال تاوان سنگینی بابت آن پس داد.

پنالتی برای استقلال

چند نفر از بازیکنان استقلال پس از پایان مسابقه هنگام ترک ورزشگاه از عملکرد تیم داوری ابراز نارضایتی می‌کردند و مدعی بودند حق آن‌ها در این مسابقه خورده شد. جالب اینکه برخی از آبی‌پوشان به اتفاقات رخ داده در جدال با تراکتور (فینال جام حذفی) نیز اشاره می‌کردند و می‌گفتند انگار قرار نیست برای ما پنالتی بگیرند. اصلاً انگار پنالتی گرفتن برای استقلال حرام است! حریفان داخل محوطه جریمه خودشان هر کاری که می‌خواهند، می‌کنند ولی...

مشتری برای عراقی‌ها

بازیکنان استقلال هنگام بازگشت از استادیوم به هتل محل اقامت خودشان پیرامون دلیل انگیزه فراوان الشرطه نیز ادعای جالبی مطرح می‌کردند و مدعی بودند با توجه به شرایط نابسامان فوتبال عراق، همه بازیکنان الشرطه حضور در لیگ قهرمانان را به عنوان فرصت بسیار مناسبی برای نشان دادن توانایی‌های خودشان به تیم‌های عربی حوزه خلیج فارس تلقی می‌کنند و به همین خاطر انگیزه آن‌ها چند برابر شده است تا بتوانند پیشنهادات خوبی به دست آورند.

لغو جلسه هماهنگی

برای جدال با الاهلی جلسه هماهنگی برگزار نمی‌شود! با توجه به بحث کرونا و محدودیت سرپرستان دو تیم جهت خروج از هتل محل اقامت خودشان، مقرر شده تا عوامل برگزاری مسابقات و رابطان کنفدراسیون با دو تیم، هماهنگی‌های لازم را صورت بدهند و ناظر بازی را در جریان بگذارند. تمام مواردی که استقلال و الاهلی باید رعایت کنند نیز امشب به اطلاع نصرالله عبداللهی و سرپرست تیم عربستانی خواهد رسید.

پیگیری مسئله شجاعیان

مقامات باشگاه استقلال که در تهران حضور دارند از صبح دیروز به طور مداوم با مدیران فدراسیون فوتبال در تماس هستند تا بتوانند مشکل داریوش شجاعیان را حل کنند و مجوز حضور این بازیکن در جدال مقابل حریف عربستانی صادر شود. روز گذشته یکی از عوامل کنفدراسیون به استقلالی‌ها در دوحه گفت این مسئله باید طی مکاتبات رسمی فدراسیون فوتبال ایران با کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود و اعضای مستقر و کمیته مسابقات در قطر خودشان به تنهایی نمی‌توانند تصمیم بگیرند.

هتل در اختیار استقلال

استقلالی‌ها به معنای واقعی کلمه در هتل جدید خود احساس راحتی و آرامش می‌کنند. جدا از بحث افزایش کیفیت امکانات و غذا، در واقع کاروان استقلال تنها مسافران هتل النجادا محسوب می‌شوند و همین مسئله آرامش و تمرکز آن‌ها را به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است. بعید به نظر می‌رسد این شرایط طی روز‌های آینده عوض شود.

الاهلی را می‌بریم

اگر چه استقلال نتوانست الشرطه عراق را شکست دهد ولی بازیکنان و مربیان این تیم اصلاً ناامید نیستند و اتفاقاً شرایط روانی مناسبی بر اردوی آبی‌پوشان حاکم است. استقلالی‌ها ظهر دیروز پیش از صرف ناهار پیرامون فرصت‌های از دست رفته مقابل حریف عراقی با همدیگر صحبت می‌کردند و با اشاره به نمایش خوب خود برابر این تیم در نیمه دوم مدعی بودند در جدال مقابل الاهلی از همان ابتدای کار مانند نیمه دوم بازی با الشرطه حاضر خواهند شد و حریف عربستانی را شکست می‌دهند تا همچنان در لیگ قهرمانان آسیا باقی بمانند. استقلالی‌ها می‌گفتند نیمه دوم خوب شدیم و گل زدیم بنابراین برابر عربستانی‌ها هم می‌توانیم همین‌طور مقتدر ظاهر شویم. خواستیم و توانستیم، باز هم می‌خواهیم و باز هم می‌توانیم. حتی بعضی از استقلالی‌ها بعد از بازی با الشرطه در همان رختکن برای بردن الاهلی هم‌قسم شدند.

تمرین در دو گروه

بازیکنان استقلال شامگاه دوشنبه برای تمرین به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول نفراتی بودند که مقابل الشرطه بازی کردند. این افراد راهی سالن وزنه شده و تمرینات قدرتی را در دستور کار خودشان قرار دادند. گروه دوم نیز بازیکنان بازی نکرده مقابل حریف عراقی یا نفراتی بودند که دقایق اندکی وارد زمین شده بودند. این مهره‌ها برای انجام کار‌های تاکتیکی به سمت زمین چمن حرکت کردند.

حضور مدیرعامل

از ظهر دیروز در اردوی استقلال شایعه شده بود احمد سعادتمند به زودی خودش را به قطر می‌رساند. جالب اینکه بعضی نفرات مدعی بودند مدیرعامل آبی‌پوشان با جیب پر از پول می‌آید و همه بازیکنان را دوباره قبل از جدال با الاهلی شارژ می‌کند.

 

انتهای پیام/