تکذیب خبر مذاکره استقلال با الکساندر نوری در صفحه شخصی این مربی 24 ساعت بعد از تکذیبیه آندره آ استراماچونی در موضوع مشابه اتفاق افتاد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

انتشار این اطلاعیه که مثل استراماچونی با کلمات فارسی انجام شده بدان معناست که برخلاف صحبت های دیشب و امروز صبح احمدسعادتمند مدیرعامل معزول استقلال هیچ گفت و گویی با این مربی ایرانی-آلمانی تبار انجام نشده بود که قرار باشد امروز هیات مدیره درمورد انتخاب او تصمیم بگیرد.


بنابراین همانطور که در گمانه زنی ها پیش بینی می شد استفاده از نام الکساندر نوری برای نجات از تنگ شدن حلقه هیات مدیره  علیه مدیرعامل باشگاه استقلال بود که از دیروز مشخص بود برکنار خواهد شد و این نمایش مذاکره آخرین تیر ترکش او برای حفظ صندلی بود که در دوران حضورش روی آن توفیق چندانی به دست نیاورد.


با کاری که احمدسعادتمند بعد از پیروزی آبی ها در دربی انجام داده شبیه کسی است که می خواهد زمین سوخته ای را تحویل فرد بعدی بدهد. بنابراین استقلال در شرایط فعلی آشفته و مساله دارتر از همیشه در انتظار تعیین تکلیف است درحالی که در پست های کلیدی فاقد نفری است که تصمیم گیری ها را انجام بدهد و با قاطعیت و سرعت بحران را در این باشگاه پشت سربگذارد.


مورد عجیب نوری مشابهت بحث های او با استراماچونی است و حالا می توان از صحبت های او مطمئن بود که حرف های سرمربی ایتالیایی برخلاف گفته های مدیرعامل استقلال در مونولوگ طولانی دوشب پیشش از موضع حق بوده وبنابرآنچه او بارها در یکماه گذشته گفته مذاکره ای با  مرد ایتالیایی انجام نشده است کمااینکه این موضوع متعجب کننده بود که با وجود ملاقات طرفین در کشور ایتالیا هیچ مدرکی به جز چت های واتس آپی به عنوان شواهد مذاکره جدی استقلال و استراماچونی هنوز برای روشن شدن افکار عمومی عرضه نشده است.


با این وصف احمدسعادتمند که بیش از شش ماه سکان هدایت کشتی بحران زده استقلال را در دست داشت در شرایطی این صندلی را ترک می کند که مثل مدیران قبلی کمترین حمایتی از سوی هواداران را پشت سر خود می بیند این در حالی است که او هم در حد بضاعت او برای این باشگاه تلاش کرده اگر چه تصمیمات و فعل و انفعالات او برای استقلال مفید واقع نشده و این باشگاه در بحرانی ترین شرایط ممکن قرار گرفته است.


اما تمام اینها نه فقط متوجه احمدسعادتمند که بیش از آن متوجه وزیرورزش است که به عنوان رئیس اصلی این باشگاه مهمترین صندلی اجرایی باشگاه را به فردی داده است که از ابتدا مشخص بود که در این میدان آنچنان که شایسته نام استقلال است گوی نخواهد زد. البته این معضل در پرسپویس هم وجود دارد و مدیرگماشته شده در این باشگاه هم بی شباهت به سعادتمند نیست. 

با این حال آنچه در پرسپولیس و در سایه یک ثبات نسبی در کادربازیکنان و مربیان رخ داده شرایط این باشگاه را مثبت تر از استقلال نشان می دهد اما آبی ها دوباره در همان باتلاقی فرو رفته اند که در همه سال های گذشته در این موقع از سال اسیر آن بوده اند؛ باتلاق بی ثباتی، خروج بازیکنان،  بدهی ، انتخاب سرمربی جدید، تغییرات مدیریتی و ...همه این مسائل است که هواداران را به این نتیجه می رساند که وزیر ورزش مقصر اصلی اتفاقات این باشگاه بزرگ فوتبال ایران است. واقعیتی که حتی اگر به صورت صددرصدی قطعیت نیافته باشد انتخاب مدیرعامل و سرمربی بعدی برآن صحه خواهد گذاشت مگر آنکه در 48 ساعت آینده یک دگرگونی فکری در دستگاه اداره کننده باشگاه استقلال از هیات مدیره تا ریاست مجمع رخ بدهد که آن هم بعید به نظر می رسد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.