«یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس همان کاری را کرد که برانکوی محبوب برای هواداران سرخ انجام داد»

به گزارش فرتاک ورزشی،

پرسپولیس امروز فینالیست لیگ قهرمانان محسوب می‌شود و این موفقیت بیش از هر موضوع دیگری مدیون آرامش خاص یحیی گل‌محمدی است.

گل‌محمدی پس از حواشی بسیار جانشین کالدرون شد تا پس از ۵ فصل یک ایرانی سکان هدایت پرسپولیس را در دست بگیرد.

یحیی از ابتدا آرامش نسبی را بر تیم حاکم کرد و با کسب نتایج قابل قبول خیلی زود حمایت همه‌جانبه پیشکسوتان و هواداران را در کنار خود دید.

گل‌محمدی  به گواهی آمار با وجود کسب میانگین امتیازات خوب و همتراز با برانکو بازهم سایه نقش برانکو و ثبات بازیکنان را بر سر عملکرد خوب خود می‌دید و بسیار معتقد بودند این نتایج حاصل تفکرات و حضور بازیکنان نسل برانکو است.

با پایان لیگ، شکست تلخ در ضربات پنالتی نیمه‌نهایی جام حذفی، جدایی ستاره‌های مؤثر تیم حواشی و شایعاتی در مورد جدایی یحیی از پرسپولیس منتشر شد و اعتراضات گل‌محمدی به شرایط مدیریتی باشگاه اوضاع را در باشگاه ملتهب و نگران کننده کرد.

اما این مربی جوان و البته باتجربه خیلی زود متوجه شد باید با شرایط فصل نقل و انتقالات کنار بیاید و با درک از شرایط بسیار سخت پیش‌رو در لیگ قهرمانان آسیا به جای غر زدن و گلایه از شرایط به سراغ جذب بازیکنان مد‌نظرش رفت که چند مهره راه هم نتوانست به خدمت بگیرد و بدون فوت وقت نفرات جایگزین را جذب و تمرکزش را صرف هماهنگی تیم و نگاه به مسابقات آسیایی کرد.

در اولین بازی آسیایی پرسپولیس ۵ بازیکن جدید را که تنها یک هفته از ملحق شدنشان به تیم می‌گذشت، در ترکیب دید و بازی‌های اولیه تیم  چنگی به دل نمی‌زد اما گل‌محمدی به آنچه در ذهنش بود ایمان داشت و آرامش منحصر به فردش با کمک هوش بالایی که دارد بازی به بازی تیم یحیی را تیم‌تر کرد و منتقدانش لب به تحسین تیم یکدست یحیی گشودند.

یحیی تخصصش در بازی گرفتن از ستارهای متوسط را نشان داد و به گفته کارشناسان تمامی خرید‌های پرسپولیس در تورنمت آسیا درخشیدند و مشخص شد در پشت تک تک خرید‌های پرسپولیس تفکر و اندیشه‌ای نهفته بود و بر خلاف بدعت غلط فوتبال ایران، هیچکدام از خرید‌ها بر اساس هیجان و خروج از فشار هواداران و بمب ترکاندن نبود.

گل‌محمدی در انتخاب دستیارانش هم هوشمندانه عمل کرد و تک‌تک اعضای کادر فنی باشگاه در حیطه وظایف خود به خوبی یحیی را کمک کردند و حالا می‌توانند ادعا کنند  موفقیت رسیدن به فینال آسیا سایه هیچ تفکری جز یحیی و کادر فنی‌اش دیده نمی‌شود.

گل محمدی پس از تجربه تلخی که در دوره اول سرمربی‌گریش در پرسپولیس بدست آورد، با کاریزمای شخصیتی بالاتر به پرسپولیس بازگشت و نشان داد کت شلوار سرمربی‌گری پر افتخارتریت تیم لیگ ایران برازنده‌اش شده و حالا وقت آقایی او در پرسپولیس است.

ارزش پیروزی مقابل التعاون، الشارجه، پاختاکور، السد و النصر را  وقتی شرایط تیم‌های باشگاهی ایران را  با کشورهای قطر، امارات، ازبکستان و عربستان مقایسه می‌کنیم بیشتر می‌شود و باید به احترام یحیی و مجموعه پرسپولیس کلاه از سر برداشت.

گل محمدی نماینده نسل جوان مربیگری در ایران است و ثابت کرد برای موفقیت حتما نباید چشم‌های رنگی و موهای بور داشت و آتشفشان استعداد در فوتبال این مملکت همچنان جوشان است و اگر مدیریت، امکانات و حمایت‌ها هم در سطح استاندارد باشد می‌شود در فوتبال آسیا آقایی کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.