تغییر قابل توجه تیم ملی در جدال با ازبکستان حضور نوراللهی در پست شمار ۶ و با همین شماره بود؛ بازیکنی که می‌خواهد اینبار در قواره تیم ملی توانایی خود به به اثبات برساند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وقتی با شماره ۲۸ فرصت حضور در ترکیب پرسپولیس را به دست آورد، با توجه به نمایشی که از خود به جا گذاشت خیلی زود نگاه‌ها را خیره کرد و خبر از ظهور هافبک قابل اعتنای دیگری برای سرخ‌ها داد.

نوراللهی که اولین جرقه درخشش خود را در دربی منتهی به برد سرخ‌ها داشت، در ادامه به بازیکنی قابل اعتنا برای برانکو ایوانکوویچ تبدیل شد که نقشی اساسی در صعود این تیم به فینال ۲۰۱۸ ایفا کرد.

نوراللهی که در کنار مهدی طارمی شروع خود در ترکیب پرسپولیس را تجربه کرده بود، برخلاف مهاجم بوشهری ترجیح داد طی این سال‌ها به حضورش در پرسپولیس ادامه دهد. با این حال او که رقبای سرسختی در تیم ملی هم داشت رفته رفته جایگاه خود را در لیست کارلوس کی‌روش به دست آورد و حضور در جام جهانی و در ادامه جام ملت‌ها را هم به دست آورد.

زننده آخرین گل دوران مربیگری مارک ویلموتس اما به جاه طلبی بزرگ‌تری فکر می‌کند و دعوت دوباره به اردوی تیم ملی و اینبار با شماره ۶ و فرماندهی خط میانی شاید همان مسیری باشد که شماره هشت محبوب پرسپولیسی‌ها به دنبال آن است.

نوراللهی اینبار هم در تیم ملی با طارمی هم‌تیمی است و در جدال با ازبکستان هم یک بار با شناخت فوق العاده‌ای که از حرکات این بازیکن دارد، توانی با پاسی کلیدی او را در آستانه دروازه حریف قرار دهد.

قدرت بالای رهبری در کنار بازپس‌گیری‌های موفق توپ‌ها، ضریب بالای ارسال پاس، میل بالای شوتزنی و گلزنی از شماره ۲۸ سال‌های قبل پرسپولیس و شماره ۶ حال حاضر تیم ملی بازیکنی قابل اعتماد ساخته که مسلما می‌خواهد مسیر طولانی و البته سخت تا حضوری دوباره در جام جهانی را با همین شتاب عبور کرده و یک بار دیگر در صف اول قرار گیرد.

باید دید او در کنار دیگر رقبای سرسختی که مقابل خود می‌بیند قادر خواهد بود با همان انگیزه و جنگندگی همیشگی به بازیکن قابل اعتنا برای دراگان اسکوچیچ تبدیل شود؟ دنبال کردن هدف تا جام جهانی قطر؛ جایی که او پیش از این با پرسپولیس و در دوحه یک خاطره شیرین ثبت کرده و به فینال رسیده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.