خبرگزاری رویترز نوشت پرسپولیس در دقایق پایانی دیدار با اولسان هیوندای تلاش می‌کرد خاطره شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ را از اذهان پاک کند که موفق نبود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

خبرگزاری رویترز درباره دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 که به برتری 2 بر یک اولسان هیوندای کره جنوبی مقابل پرسپولیس ایران منجر شد، نوشت: بعد از اینکه مهدی عبدی در دقیقه 45 برای پرسپولیس گلزنی کرد، دو پنالتی اعلام شده توسط VAR، بازی را به سود اولسان به پایان رساند.

این تیم بدون اینکه فرصت خاصی ایجاد کند، بازی خود را در بیشتر دقایق نیمه نخست به حریف دیکته کرده بود. ضربات سر جونیور نگرائو دو بار از بالای دروازه به بیرون رفت،‌ اما ضربه یون بیت‌گارام که به تیر خارجی دروازه پرسپولیس برخورد کرد، به گل نزدیک‌تر بود. پرسپولیس پس از چندین تلاش نصفه و نیمه، در دقیقه 45 با حرکت عبدی از حریفش پیش افتاد.

این جوان که با محرومیت عیسی آل‌کثیر به میدان می‌رود، دفاع اولسان هیوندای را مجبور به عقب‌نشینی کرد و با ضربه‌ای آرام که از بین دو پای دیوی بولتویس عبور کرد، دروازه اولسان هیوندای را گشود. برتری پرسپولیس اما زودگذر بود و پس از بازبینی یک صحنه توسط کمک داور ویدیویی، یک پنالتی به سود  اولسان اعلام شد. عبدالرحمان الجاسم، داور مسابقه ابتدا از سرنگونی یون توسط احمد نوراللهی غافل شد، اما با بازبینی صحنه، یک پنالتی به قهرمان سال 2012 داده شد.

در حالی که ضربه نخست جونیور توسط لک مهار شد، این مهاجم برزیلی توپ برگشتی را با خونسردی تبدیل به گل کرد. داور مسابقه اوایل نیمه دوم به مانیتور کنار زمین برگشت تا بار دیگر یک پنالتی برای نماینده کره جنوبی اعلام کند. این بار مهدی شیری در شرایطی غیرضروری، دست خود را هنگام سانتر لی چونگ‌یونگ بلند کرده بود. جونیور لک را به سمتی اشتباه فرستاد و با ضربه‌ای محکم به سمت چپ دروازه، کاری کرد دست دروازه‌بان پرسپولیس به توپ نرسد.

پرسپولیس که می‌خواست خاطرات را از شکست خود در فینال دو سال پیش پاک کند، همه بازیکنانش را به جلو فراخواند، اما تلاش آنها بی‌فایده بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.