رئیس فدراسیون فوتبالی در پیامی نوروز باستانی را تبریک گفت و برای ایران و جهان، سلامتی، صلح، دوستی و پیشرفت آرزو کرد.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در پیامی عید فرخنده‌ی نوروزسال 1400 را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

به نام بهار آفرین جان و جهان

ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی

از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

(حافظ)

عید فرخنده‌ی نوروز و آغاز سال نو را در بهار دل‌انگیز طبیعت، به ایرانیان سراسر جهان شادباش می‌گوییم و تقارن خجسته‌ی ایام شورانگیز نوروز را با اعیاد مبارک شعبانیه به فال نیک می‌گیریم.

به دلیل تحریم های ظالمانه امریکا و تبعات سنگین آن بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی ، همچنین تداوم همه‌گیری بیماری کرونا سال و ایام سختی را پشت سر گذاشتیم تا آنجا که رنج‌ها و آسیب‌های گوناگونی از جمله تنگ دستی و محرومیت خانواده ها و مردم بزرگوارمان را مشاهده کرده و برخی عزیزان را از دست دادیم . جای عزیزان و دوستان نازنین سفرکرده‌ی ما در کنار سفره‌ی سبز هفت‌سین خالی است. یادشان را گرامی می‌داریم و برایشان از خدا‌وند، رحمت و مغفرت طلب می‌کنیم. همچنین از کادر فداکار درمان که در خط مقدم جبهه‌ی سلامت خوش درخشیدند، صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم.

شایسته است به پاس و شکرانه‌ی سلامتی و براساس انسان‌دوستی و مسئولیت اجتماعی، به یاد همه‌ی ایرانیان شریف باشیم که به‌خاطر ، همه‌گیری پر خطر کرونا و شرایط تحریم ظالمانه شغل و درآمد خود را از دست داده و یا آسیب‌های جبران‌ناپذیر دیگری دیده‌اند.

 

عید نوروز، جانِ مرده‌ی خاک را زنده، شکوفا و پر ثمر می‌سازد. چه نیکوست هرکدام از ما برای دیگری، نسیم جان‌بخش بهاری باشیم و در هر جایگاهی که قرار داریم، به اندازه‌ی توان، آسیب‌دیدگانِ این روزها را یاری رسانیم. فدراسیون فوتبال ایران بر این اعتقاد است عبادت راستین خدا، خدمت به بندگان است و ما در پیِ آن هستیم که دل‌ها را خشنود سازیم. بیاییم در سالِ نو، همه محرومان و نیازمندان، مورد حمایت قرار گیرند و لبخندی از سرِ رضایت روی لبان‌شان نشانده شود.

برای ایران و جهان، سلامتی، صلح، دوستی و پیشرفت آرزو می‌کنیم‌.

چو غنچه گرچه فروبستگی است کار جهان

تو همچو باد بهاری گره‌گشا می‌باش

(حافظ)

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم- نوروز ۱۴۰۰

 

 

 

انتهای پیام/