«در سه ماه آینده شرایط حساسی در انتظار تیم ملی فوتبال ایران است»

به گزارش فرتاک ورزشی،

دوران پسا کیروش در تیم ملی ایران دوران عجیبی شد و همگان تصور می‌کردند پس از رفتن کیروش و تجربیاتی که از دوران خضور این پرتغالی در تیم ملی بدست آمد، اینبار سکان‌داران فوتبال ایران بتوانند با یک برنامه ریزی درست بستر را برای پیشرفت فوتبال ملی ایران فراهم کنند.

اما انتخاب ویلموتس بلژیکی و آن فجایاعی که رخ داد بازهم راه رسیدن تیم ملی را به جام‌جهانی ۲۰۲۲ با اما و اگر همراه کرد و در نهایت دراگان اسکوچیچ انتخاب نهایی و  باور نکردنی برای سرمربی‌گری تیم ملی شد.

اقبال با اسکوچیچ یار بود و شیوع بیماری کووید۱۹

یکسال فرصت را در اختیار این مربی کروات قرار داد و پیروزی در مقابل بحرین و عراق خواسته قطعی جامعه فوتبال از این سرمربی و فدراسیون فوتبال است.

در آخرین برنامه اعلام شد خرداد ماه تیم ملی به مصاف رقبای خود خواهد رفت و در تعطیلات نوروزی هم اردوی تیم‌ملی برگزار شده و در روزهای آینده در دیدار تدارکاتی به مصاف تیم ملی سوریه خواهد رفت.

بی شک در یکسال اخیر عملکرد لژیونر‌های فوتبال مطلوب بوده و افرادی همچون طارمی، آزمون، قدوس‌ و .... توانایی‌های بالای خود را نشان داده‌اند اما با توجه به شرایط موجود بسیاری از بازیکنان خارج از کشور نتوانستند در این اردو کنار تیم باشند.

اما لیست اعلام شده توسط اسکوچیچ با انتقادات فنی بسیاری روبرو شد و کارشناسان معتقد بودند جای شایسته‌هایی از  لیگ برتر در تیم ملی خالی است که مثبت شدن تست کرونای تعدادی از بازیکنان دعوت شده به اردو موجب شد تا بازیکنان پشت خط مانده به تیم اضافه شوند.

همانطور که گفته شده پس از شکست مقابل عراق و بحرین شرایط تیم ملی برای صعود به جام‌جهانی ۲۰۲۲ بسیار سخت  شده است و با توجه به اینکه کنفدراسیون آسیا بحرین را میزبان برگزاری مسابقات باقی مانده انتخاب کرده، تیم ملی باید در منامه علاوه بر شکست بحرین میزبان، از سد عراق، کامبوج و هنگ‌کنگ بگذرد.

در کنار همدلی و اتحاد، استفاده از تمامی پتانسیل فوتبال کشور در این شرایط حساس واجب است و نقش دستیاران اسکوچیچ در تحقق این امر بسیار مهم است.

قطعا توانایی و سطح فوتبال ایران بسیار بالاتر از عراق و بحرین است اما باید توجه داشت که هرگونه غفلت و تصمیم اشتباه می‌تواند ایران را از بزرگترین فستیوال جهانی فوتبال در رده ملی دور کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.