سرانجام پس از مدت ها کش و قوس انتخابات باشگاه. بزرگ و پرافتخار و دیرپای بارسلونا برگزار شد

به گزارش فرتاک ورزشی،

خوان لاپورتا از مجموع چیزی نزدیک به ۵۲هزار رای ماخوذه از اعضای،شرکت کننده،با کسب چیزی نزدیک به ۳۰هزار رای و نزدیک به ۵۸ درصد آرا  برای ۶ آینده به ریاست باشگاه بارسلونا انتخاب شد تا به یکی ازمحبوب ترین باشگاه های اروپا و جهان سروسامان ببخشد. لازم به ذکر است لاپورتا پیش از این نیز در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰  رئیس باشگاه تیم اول منطقه کاتالان بود.

مهمترین چالش فراروی لاپورتا تمدید قرارداد لئو مسی نابغه آرژانتینیِ آبی اناری هاست،اساسا این مدیر توانمند با شعار حفظ مسی گام به انتخابات گذاشت و اولویت او نگه داشتن مسی در کمپ نو است.اما همه چیز نشان می دهد که اعجوبه آرژانتینی بارسا درحال ترک نیوکمپ است ،مگر معجزه ای رخ دهد و خورخه مسی پدر و‌ مدیربرنامه های لئو، ورق را برگرداند.

گرچه بارسلونا با شکست مقابل پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت،اما روند رو به رشد بارسا با توجه به تغییرانی که کومان درمدل بازی و شکل چیدمان آبی اناری ها در بازی مقابل سویا انجام داد،باعث شد کاتالان ها، هم به فینال کوپا دل ری راه یابند و هم در فاصله ۴ امتیازی اتلتیکو مادرید قرار بگیرند و فشار را بر تیم سیمیونه مضاعف کنند،برای همین طی جلسه ای که بین لاپورتا رئیس و رامون پلانس مدیر ورزشی باشگاه با کومان برگزار شد،رئیس بارسلونا و اعضای مدیریتی باشگاه  به سرمربی تیم اطمینان خاطر دادند که او فصل آینده نیز در کمپ نو بکارش ادامه خواهد داد.

 در جلسه مذکور درباره خریدهای تابستانی بارسلونا بحث و تبادل نظر شد و انگشت روی بازیکنانی چون اریک گارسیا از منچستر سیتی،وینالدوم از لیورپول و ممفیس دیپای از لمپیک لیون جهت ترمیم خطوط سه گانه گذاشته شد،چگونگی جذب بازیکنان فوق الذکر و جزئیات آن به آینده ای نزدیک موکول شد.ازسویی دیگر در این جلسه راه هایی برای تمدید قرارداد با لئو مسی و دمبله نیز به شور نهاده شد،اما هنوز به نتیجه ای منجر نشده است و همه چیز به آینده موکول شد،گرچه عثمان دمبله مشکلی بابت تمدید قرارداد ندارد.

در این که لاپورتا برای برگشت بارسلونا با دوران طلایی اش باچالش های بسیاری روبروست،شک و تردیدی وحود ندارد،زیرا برای جذب بازیکنان باکیفیت نیاز به تامین هزینه فراوانی است و بارسلونا بشدت ازکمبود منابع مالی رنج می برد و ازطرفی شرایط کرونایی حاکم بر فوتبال جهان نیز مزید برعلت است،بنابراین برای ساختنِ بارسلونای رویایی دوران پیشین مدیریت لاپورتا، مشکلات فراوانی موجود است.

یکی از دغدغه های لاپورتا فعال کردن آکادمی لاماسیا است،معدنی که سابقا استخراج کننده الماس های مستطیل سبز فوتبال جهان بود.این آکادمی جهانگیر که زمانی در پرورش و شکوفایی استعدادهای ناب فوتبال زبانزد خاص و عام بود، سالهاست که متروکه باقی مانده و مدتهاست که پدیده ای به فوتبال جهان ارائه نکرده است،این یادگار کرایف فقید که در پنجمین سالگرد مرگش بسر می بریم،پس از کرایف و بویژه گواردولا،گویی از ذهن و یاد علاقه مندان فوتبال جهان، سالهاست که به فراموشی سپرده شده است .

بارسلونا شدیدا به ترمیم خط دفاعی شکننده و پا به سن گذاشته اش نیاز دارد.پیکه،آلبا،اومتیتی و حتی لنگله از روزهای اوج و خوب خود فاصله ها گرفته اند.

کومان‌  به یک بازیکن طراح و پست ده درصورت خروج مسی، قطعا نیاز دارد و از سویی به یک مهاجم هدف گلزن نیز بشدت نیازمند است ،زیرا خلا ناشی از اخراج سوارز درخط حمله کاملا  مشهود است.

لاپورتا برای ساختن تیمی که بتواند مجددا دوران طلایی بارسای پپ را در اذهان زنده کند،راه و مسیر طولانی درپیش دارد.

 

امین یزدانی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.