«فرصت‌سوزی‌های متعدد پرسپولیس در بازی‌های اخیر به دغدغه ذهنی هواداران این تیم تبدیل شده است»

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم پرسپولیس تهران روز گذشته در هفته بیستم لیگ برتر موفق شد با نتیجه دو ‌بر یک تیم نساجی مازندران را شکست دهد.

سرخپوشان در همان ابتدای کار از رقیب خود پیش افتادند و در وقت‌های پایانی و تلف شده دیدار هم 

گل دوم را به ثمر رساندند.

۸۳ دقیقه بین گل اول و دوم پرسپولیس فاصله بود و در این ۸۳ دقیقه پرسپولیس می‌توانست گل‌های بسیار دیگری را به ثمر برساند که این اتفاق رخ نداد.

داستان فرصت سوزی پرسپولیس در این فصل قصه تازه‌ای نیست و کسب ۵ برد یک بر صفر  و دو برد دیگر با اختلاف یک‌گل ثمره این فرصت سوزی‌ها در دیدار‌هاییست که می‌توانستند اختلاف بیشتری ایجاد کنند.‌

اما پرسپولیس همیشه خوش‌شانس نبوده و فرصت‌سوزی‌هایش حسرت هم بر دلشان باقی گذاشته است؛ آنها در هفته‌ اول مقابل سایپا، هفته پنجم مقابل نساجی، هفته ۶ مقابل ذوب‌آهن، هفته ۸ مقابل استقلال و هفته ۱۹ مقابل شهر خودرو در حالی که می‌توانستند پیروز دیدار‌ها باشند و کلی فرصت‌های گلزنی خوب را از دست دادند با یک امتیاز زمین بازی را ترک کرده و حالا در رقابت سخت امتیاز گیری با سپاهان قرار گرفتند.

 

پرسپولیس در حال حاضر در کورس شدیدی برای قهرمانی با تیم سپاهان قرار دارد و آنها اگر می‌خواهند پنجمین قهرمانی پیاپی خود در لیگ برتر را جشن بگیرند باید عملکرد هوشمندانه تری در مسابقات پیش روی از خود بر جای بگذارند.

 

پرسپولیس از نظر بازیکن در تمامی پست‌ها شرایط ایده‌آلی دارد و بر خلاف سال‌های گذشته نیمکت این تیم پر از ستاره‌هاییست که توانایی‌های بسیار بالایی دارند.

اما خط هافبک سرخپوشان در تمامی این پنج سال طلایی همواره بهترین عملکرد را از خود بجای گذاشته است و فاکتورهای جنگندگی، تکنیک و تاکتیک موجب شد تا پرسپولیس همیشه در خلق موقعیت گل و بازی زیبا موفق باشد.

بازی زیبا و ایجاد موقعیت‌های زیاد گل تبدیل به فلسفه باشگاه پرسپولیس شده و انگار بازیکنان این تیم خیالشان راحت است که در هر بازی چند فرصت خوبی گلزنی را بدست می‌آورند و همین خیال راحت موجب شده تا با تمام تمرکز و جدیت کامل از موقعیت‌های بدست آمده استفاده نکنند.

سپاهان بهترین خط حمله لیگ‌بیستم را در اختیار دارد و اگر پرسپولیسی‌ها قدر موقعیت‌هایی که هلق می‌کردند را می‌دانستند اکنون دست کم همانند کورس قهرمانی در کورس بهترین خط حمله با سپاهان قرار داشتند.

 

تجربه نشان داده هرچه به پایان لیگ نزدیک‌تر شویم دروازه‌ها تنگ‌تر می‌شوند و گل زدن سختر می‌شود، از آن سوی شاگردان گل‌محمدی به هیچ عنوان دوست دارند در لیگ بیستم قافیه را به رقیب اصفهانی خود واگذار کرده و فرصت تاریخی ثبت گلات قهرمانی را از دست بدهند.

 

سرخپوشان تهرانی باید بدانند اگر در پی موفقیت در لیگ‌ برتر و مسابقات پیش روی در لیگ‌ قهرمانان آسیا هستند بایستی تمرکز بیشتری داشته باشند و هر موقعیت گلی که بدست می‌آورند را آخرین موقعیت ایجاد شده در بازی تصور کنند.

شاید اگر خط هافبک پرسپولیس اینقدر خوب نبود و سیستم حمله تیمی آنها موجب خلق موقعیت‌های متعدد نمی‌شد پرسپولیس اینچنین در از دست دادن فرصت‌های گل آمار بالایی نداشت.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.